Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Krištofova nedelja


VERSKE

| |
26.07.2013      21:48
A A

Krištofova nedelja


Kdo od nas si ne želi prevoznega sredstva, saj z njim hitreje in lažje premagujemo razdalje. Vsem nam kolo, motor, avto, ali kakšno drugo prevozno sredstvo lajša premagovati razdalje, spoznavati nove pokrajine in ljudi, ali ga imamo kot prestiž, da se ponašamo pred sosedi. So pa še kraji, kjer prevoznih sredstev ni , čeravno bi z njimi lahko reševali življenja in delali dobro. Zato vsako leto poteka akcija Misijonskega središča Slovenije in Miva Slovenija, katere namen je zbrati sredstva za nakup predvsem vozil za potrebe naših misijonarjev po svetu.


Deli:

MIVA avtomobili so večnamenski. Misijonarji jih  uporabljajo pri pastoralnem poslanstvu, pri socialnih potrebah prebivalstva, razvoju predmestij in podeželja, pri izobraževanju in zdravstvu, pri izgradnji  povezav (ceste, mostovi), pri preprečevanju lakote (kmetijstvo), pri oskrbi z najnujnejšimi stvarmi  (gradbeni material, hrana, zdravila), prevoz otrok, katehetov, učiteljev, bolnikov, medicinskega osebja …Mobilnost omogoča celovito pomoč pri uresničevanju konkretne pomoči v krajih, ki so dobesedno odrezani  od sveta. MIVA vozila zato prinašajo konkretno pomoč  in pomagajo misijonarjem, da lahko storijo neizmerno  več. V oddaljenih vaseh pomenijo edino upanje za napredek in neštetokrat tudi za preživetje. Krištofova akcija je zato po svojem zavetniku sv. Krištofu konkretno uresničenje njegovega poslanstva: prenašati (prepeljati) ljudi z brega bede na breg rešitve, iz životarjenja k osnovni blaginji, iz bolezni k zdravju, iz nepismenosti k izobrazbi, iz osame in pozabljenosti v življenjsko dogajanje. Krištofova nedelja je zato dan hvaležnosti nas vseh za to, kar imamo in vabilo, da tudi drugim omogočimo vsaj del naše blaginje. Akcija MIVA, ki nas vabi k darovanju za misijonska vozila, nas hoče spomniti tudi na našo dolžnost, da bratu in sestri v stiski pomagamo. Vsekakor pa tudi  tukaj velja, da je vsak cent dragocen, če je podarjen iz srca. In misijonarji  dobro čutijo, da so srca Slovencev odprta in s tem razveseljujejo in opogumljajo srca misijonarjev in po njih tolikim, ki so potrebni pomoči in poguma. Zato iskren Bog povrni za vsak dar. Blagoslov vozil je bil na Krištofovo nedeljo po vseh svetih mašah  na Brdu in Zlatem polju in odziv šoferjev velik. Gesli  Z veseljem darujem – življenja rešujem in, Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti! naj nas spremljata čez celo leto. Na vseh poteh pa naj nas spremlja varstvo in blagoslov sv. Krištofa , da se mu bomo tudi prihodnje leto ob njegovem godu zahvalili za vse srečno prevožene kilometre.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo