Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Občasno bo snežilo, ob morju in na Goriškem večinoma rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 0, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
-1°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -4°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-7°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vaja zbora - komedija v treh dejanjih s ......


KULTURA

| |
21.03.2016      21:59
A A

Vaja zbora - komedija v treh dejanjih s streljanjem in petjemDeli:

Igro Vaja zbora Vinka Möderndorferja bi lahko uvrstili v lahko  komedijo, ali v satirično igro, odvisno s katere strani gledaš nanjo. Tudi tokrat jo je na odre krašenjskega gostujočega gledališča v šoli Krašnja z igralci in igralkami Kulturnega društva Fran Maselj Podlimbarski zrežirala, organizirala in pripravila neutrudna Vera Beguš. In kaj se tokrat dogaja na odrskih deskah v Krašnji?  Ne ravno v Krašnji, ampak se podamo v  majhno slovensko občino Goličavo (lahko si predstavljamo tudi našo občino), kjer mlada ambiciozna županja povabi k sodelovanju mladega in ambicioznega zborovodjo Petra igra ga Gabriel Gales. Njegovo delo je, da kot mlad perspektiven zborovodja popelje zbor na višjo raven kar vključuje tudi  nastope v drugih krajih in tudi preko meja, kjer naj bi promoviral kraj iz katerega prihaja zbor. Kaj kmalu se izkaže, da zadeve le  niso takšne, kot jih je pričakoval in so bile opisane v njegovem  vabilu k sodelovanju.  Začnejo se prepirčki, kdo bo solo pevec in podobno in pevski zbor postane stičišče in bojišče različnih osebnih interesov tako pevcev kakor sponzorjev. Vrh zborovske zagnanosti  bi se sicer moral zgoditi na predvečer dneva državnosti, kjer bi se zbor moral pokazati v najlepši luči, a se izkaže, da ni vse tako kakor bi moralo biti, da se v vasi ve vse, še več kakor je res. In zato pride tudi do streljanja, ki ga županja, igra jo  Ksenija Capuder razloži obiskovalcem na prireditvi med katerimi je tudi ministrica kot star lovski običaj. A če prej ne, se tu vidi, da v tem  "zboru" pravzaprav pojemo vsi, kajti v "njem" se najde marsikateri izmed nas. Če ne verjamete imate  priložnost, da si Vajo zbora ogledate v Krašnji na velikonočni ponedeljek in se nasmejite tudi našim-svojim lastnim slabostim.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo