Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastale bodo posamezne vročinske nevihte. Ponekod bo pihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, na Primorskem do 33 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Skupni koncert Vox Annae in MKZ Čebelarske ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
24.04.2018      17:01
A A

Skupni koncert Vox Annae in MKZ Čebelarske zveze SlovenijeDeli:

Kulturni utrip na vasi je odvisen  le od ljudi. In tako kakor po mnogih vaseh je tudi v Tunjicah tako. Tam so namreč   spomladi leta 2013 ljubiteljice bolj ali manj zahtevnega petja sklenile, da ustanovijo ženski zbor, v katerem bi združile svoje pevske talente, hkrati pa kvalitetno izkoristile prosti čas. Poimenovale so se »Vox Annae«, kar v slovenskem prevodu pomeni »Anin glas« in s predpono »vox – glas« opredeljuje zborovsko dejavnost, z imenom »Anna – Ana« pa simbolično pripadnost zbora domačemu kraju, kjer v objemu tunjiškega gričevja in Kamniško savinjskih Alp dominira prelepa baročna cerkev sv. Ane. Priznati moramo, da jim gre petje več kot odlično in so zbrano občinstvo navdušile tako z  tujimi kot domačimi pesmimi. Posebno še z z idrijsko ljudsko, ob kateri se lahko marsikatera žena malce zamisli. V soboto 14. aprila so jim na njihovem predtekmovalnem koncertu v pomoč priskočili člani Moškega komornega zbora Čebelarske zveze Slovenije, saj oba zbora povezuje namreč ista taktirka Aleš Sedušak, ki uspešno krmari med ženskimi in moškimi glasovi. In če so  pevke navdušile z zahtevnimi deli in ljudsko pesmijo, pevci KZ ČZS niso hoteli zaostajati za njimi in so se tudi oni glasbeno sprehodili  od zahtevnih del do znanih priredb Janeza Močnika o čebelah. Za konec je sledilo še presenečenje v obliki pogostitve in kot se za pevke in pevce spodobi podaljšanega koncerta v obliki petja pri obloženih mizah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo