Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
9°C | 13°C
torek, 22.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prostore v podružnični šoli v Krašnji oddali ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
25.06.2018      12:23
A A

Prostore v podružnični šoli v Krašnji oddali pekarniDeli:

Kaj bi samevali šolski prostori, če se lahko v njih opravlja za časa počitnic dejavnost, ki služi vsem ljudem. A ne samo iz ene vasi celo iz dveh in sam župan je pohvalil delo, ki se je tokrat vršilo v avli šole. A ne samo to, tudi končne izdelke je hvalil tako kot vsi krajani. no ravno vsi pač ne saj je v vasi tudi mlinarica Jedrt in tej ni nikoli nič dobro   Da je bilo vzdušje v avli podružnične šole v Krašnji še bolj pekovsko je  v njej  prijetno  dišalo po svežem kruhu in drugih pekovskih  dobrotah. V petek 22. junija so namreč postavili  v avli podružnične šole v Krašnji  eno izmed najbolj znanih pekarn Pekarno MIŠMAŠ. Delo Svetlane Makarovič je tokrat na odrske deske postavila gledališka skupina KUD Fran Maselj Podlimbarski in podružnične šole Krašnja. Delo, kjer se odraža utrip podeželskega življenja, kjer ne gre brez vaške opravljivke in nevoščljivosti, kjer se lahko nasmeješ, ali le zamisliš sta spretno vodili Vera Beguš in Lucija Dolinšek. Odlični igralski zasedbi je svoj pečat dodala še scenska podoba in kar škoda bi bilo ne ogledati si predstave, ki so jo takole za konec šolskega leta pripravili mladi igralci. čeravno sta jo dve miški mahnili na svoje, verjetno  sta se naučili obrti in odprli svojo pekarno nekje na morju, sta tudi malce manj uigrani miški mesili in pekli kruh in kolačke več kot odlično  In kakor je iz vasi odšel pek Mišmaš , tako so iz hrama učenosti odšli učenci in učenke,a slednji se bodo vrnili čez dobra dva meseca, kje pa je pek Mišmaš  ve le Jedrtin muc, a ta za noben denar, ali miško ne pove nikomur, niti Veri in Luciji ne, kaj šele nam.     

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo