Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pogovor z dirigentom Godbe Lukovica


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
25.12.2013      15:42
A A

Pogovor z dirigentom Godbe Lukovica


Godba Lukovica bo 26. in 28. decembra izvedla dva novoletna koncerta. Že tretje leto zapored deluje pod taktirko Petra Šale, ki je dirigentsko palico orkestra prevzel v začetku leta 2011. Diplomanta Akademije za glasbo v Ljubljani, ki sicer službuje na Glasbeni šoli Ljubljana Vič-Rudnik, smo prosili za kratek pogovor.


Deli:
Poudaril je, da je za izvedbo koncerta potrebno veliko truda, saj so dirigenti in glasbeniki vseskozi na delu: »Slišimo dobro glasbo na radiu v avtu, gremo na koncert, slišimo lokalno muziko na dopustu … in že razmišljamo, kako bi to zvenelo pri našem orkestru, ali imamo vse inštrumente, ali so godbeniki sposobni tega, kje iskati note … Ko ideja preživi vse te faze, se note znajdejo pred najtežjo preizkušnjo – godbeniki. No, z godbeniki pa je drugače. Večina jih opravlja kup del in nalog, ki niso nujno povezani z glasbo, zato v pripravah na koncert bolj ali manj intenzivno obiskujejo vaje od septembra, verjamem pa, da marsikdo vadi tudi doma. Pogosto se zgodi, da obiskovalci naših nastopov rečejo, kako nam je glasbenikom luštno, da gremo na oder, malo zaigramo in smo za to še nagrajeni. Večina se jih ne zaveda, da je nastop samo rezultat dolgotrajnega in natančnega dela. To je približno tako, kot bi mislili, da najboljši sprinter na svetu Usain Bolt na polno dela samo 9,58 sekunde.«

Kdo bo gost tokratnega novoletnega koncerta, je ostala skrivnost, nam je pa zaupal, da je zato, ker ima Godba Lukovica samo en letni koncert, v program uvrstil za vsakega nekaj: »Program bo zato zelo raznolik – od glasbe z velikih in malih ekranov, do koračnic in valčkov. Po tradiciji v goste povabimo tudi inštrumente, ki v godbi praviloma niso zastopani, pa naj bo presenečenje, kateri inštrument bo to letos.«

Po skoraj treh letih vodenja orkestra se Peter Šala med godbeniki počuti odlično. V letu 2013, ki gre proti koncu, pa je izpostavil: »Posebnost letošnjega leta je bilo vsekakor praznovanje 15-letnice godbe. Ostalo delo je potekalo po vzorcu iz prejšnjih let in ga zato ocenjujem kot dobro.«

Za prihajajoče obdobje ostaja kar nekaj izzivov: od novi skladb, festivalov, gostovanj do tekmovanj. Njegova velika želja je tudi posneti CD ploščo, a kot pravi, se na veliko žalost prav vse zaključi pri denarju.

 

Leon Andrejka

 

 

Koncertni program Godbe Lukovica 2013


KORENJAKI - D. Lorbek
CONQUEST OF PARADISE - Vangelis
ČEBELICA MAJA - K. Svoboda, arr. Norbert Studnitzky
ADAGGIETO FOR FLUTE - T. Huggens - solo: flavta Brigita Pavlin
GO WEST - arr. Raplh Ford
OČE IN SIN - J. Bach - solo: pikolo Nejka Dimc in tuba Urh Štempihar Jazbec


GOSTJA VEČERA


SCHINDLERS LIST - J. Williams, arr. Calvin Custer
PREPELICA - J. Umek, arr. V. Štrucl
MINUTE S SVETLINI-VALČKI - A. Svetlin, arr. V. Štrucl
ANTON AUS TIROL - M. Padinger
BOEMISCHER TRAUM - N. Galle, arr. S. Rundel
INSTANT CHRISTMAS CONCERT - arr. E. Osterling
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GODBA LUKOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GODBA LUKOVICA
GODBA LUKOVICA
STARI TRG 1
Tel:
Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo