Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Promocija turističnega območja Srce Slovenije ......


TURIZEM

| |
24.01.2014      16:39
A A

Promocija turističnega območja Srce Slovenije na največjem turističnem sejmu v državah Beneluksa


Od 14. do 19. januarja je v Utrechtu na Nizozemskem potekal sejem Vakantiebeurs, največji turistični sejem v državah Beneluksa. Na slovenski stojnici se je s svojo turistično ponudbo predstavilo tudi Srce Slovenije. Promocija turističnega območja Srce Slovenije je potekala v okviru istoimenskega projekta, ki ga vodi Zavod za turizem in šport v občini Kamnik in v katerem sodelujejo občine Kamnik, Litija, Dol pri Ljubljani, Lukovica, Trzin, Domžale in Mengeš. Projekt delno financira Evropski sklad za regionalni razvoj.


Deli:

Turistični sejem Vakantiebeurs v Utrechtu v šestih dneh obišče okoli 100.000 obiskovalcev poslovne in splošne javnosti, na njem pa se predstavlja dobrih 1.400 razstavljavcev s celega sveta.

Na slovenski turistični stojnici se je poleg 23 drugih turističnih podjetij, združenj in organizacij predstavljalo tudi turistično območje Srce Slovenije. Letos je bilo slovenskih razstavljavcev kar devet več kot lani, kar potrjuje, da zanimanje za Slovenijo v državah Beneluksa narašča.

 

Za nizozemske turiste je značilno, da se v Slovenijo večinoma pripeljejo z lastnim prevozom (osebnim avtomobilom ali avtodomom), predvsem v času poletne sezone, ko si organizirajo tako imenovane individualne touring počitnice. Največ povpraševanja je bilo po možnostih kampiranja in aktivnem preživljanju prostega časa.

Območje Srce Slovenije je bilo za njih še posebno zanimivo, saj sta ravno kampiranje in aktivno preživljanje prostega časa dva izredno dobra razvita turistična produkta, poleg tega pa se destinacija nahaja v bližini Ljubljane in Kamniško-Savinjskih Alp. Najbolj so bili navdušeni nad slovensko-angleškim kolesarskim vodičem S kolesi po Srcu Slovenije, v katerem je predstavljenih 32 kolesarskih poti, ter nad tem, da je naše območje prijazno do karavaninga. Gostje so radi prisluhnili ideji o možnosti prenočitve pri manjših in lokalnih ponudnikih, ki poleg oskrbe avtodoma omogočajo okušanje domačih dobrot, dajejo občutek domačnosti in nudijo spoznavanje lokalnih zanimivosti.

 

Obiskovalci sejma Slovenijo že dobro poznajo in se v naše kraje radi in redno vračajo, zato smo prepričani, da bo ta sejemski nastop pripomogel k še večjemu številu obiskovalcev iz držav Beneluksa v naši regiji.

 

Zavod za turizem in šport v občini Kamnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo