Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
1°C | 8°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
sreda, 21.11.2017
1°C | 11°C
četrtek, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zelo uspešno leto Godbe Lukovica


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
15.04.2014      20:10
A A

Zelo uspešno leto Godbe LukovicaDelovni predsednik občnega zbora Andrej Kržan, predsednik godbe Bojan Andrejka in zapisnikar občnega zbora Brigita Pavlin
Delovni predsednik občnega zbora Andrej Kržan, predsednik godbe Bojan Andrejka in zapisnikar občnega zbora Brigita Pavli...
Deli:

Člani godbe Lukovica se že vse od konca januarja intenzivno pripravljajo na za njih, vsaj kar se nastopov tiče, najbolj aktivne mesece. V sredo, 30. aprila se bodo podali na tradicionalni predprvomajski obisk številnih vasi po celotni občini Lukovica.

 

S tem so se začeli uresničevati načrti za leto 2014, ki so bili zastavljeni na občnem zboru godbe Lukovica. Ob pregledu minulega leta je predsednik Bojan Andrejka dejal, da je bilo to zelo uspešno, saj sta bili izvedeni trije večji projekti. V začetku leta je godba kar tri dni gostila prijatelje iz hrvaškega Pirovca in pripravila tudi koncert. Glavni poudarek pa je bilo seveda junijsko praznovanje 15 letnice delovanje Godbe Lukovica s sprevodom in koncertom štirih pihalnih orkestrov na Prevojah in Šentvidu, ki mu je sledila še veselica. V mesecu juliju pa so godbeniku iz Lukovice odšli še na dvodnevno gostovanje k pobrateni godbi v st. Lambrecht. Tako je delovanje godbe v letu 2013 potekalo po začrtanih poti in se je kot smo slišali v poročilih organov društva v vseh pogledih končalo pozitivno.

 

Na občnem zboru je prišlo tudi do nekaterih kadrovskih menjav v društvu. Na mestu arhivarja je Avguština Galesa nasledil Miha Andrejka. Do spremembe pa je prišlo tudi na mestu strokovnega vodje Godbe Lukovica. Dosedanjega dirigenta Petra Šalo je nasledil Luka Einfalt, ki je tako po štirih letih premora ponovno prevzel vodenje orkestra. Pred tem je dirigentsko palico v Lukovici že vihtel od leta 2005 do leta 2010.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GODBA LUKOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GODBA LUKOVICA
GODBA LUKOVICA
STARI TRG 1
Tel:
Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo