Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
2°C
-3°C
JUTRI
2°C
-6°C
Deli
2013

Občni zbor Godbe Lukovica

Godba Lukovica je izvedla 20. redni letni občni zbor, na katerem je predsednik Uroš Klopčič prisotne člane najprej seznanil z delom v minulem letu. Poleg tradicionalnih nastopov velja izpostaviti sodelovanje z Osnovno šolo Janka Kersnika na koncertu na Studencu, kjer so godbeniki združili moči s pevkama Alenko Godec in Barbaro Pavlič. Poleg tega so se konec avgusta odpravili na štiridnevno gostovanje, kjer so nastopili na velikem festivalu cvetja in glasbe. Zelo odmevna in obiskana sta bila spet oba novoletna koncerta z gosti. V letu 2017 je imela tako godba 27 nastopov, zanje pa so se pripravljali na 48 vajah. Delovanje je bilo tako ocenjeno kot dobro, saj je kvalitetna raven godbe spet višja. Tudi poročila blagajnika, gospodarja opreme, arhivarja in ostalih organov so bila pozitivna. Godba je pridobila kar nekaj novih skladb in novih instrumentov, v svoje vrste so sprejeli kar šest novih, mladih članov. Vsekakor dober obet za nadaljnjo rast in razvoj društva.

Velik poudarek občnega zbora je bil na delu v prihodnjem letu, ko bo med drugim godba praznovala tudi 20-letnico delovanja. Pripravljajo kar dva dogodka, zato so prve aktivnosti stekle že v preteklem letu. Godbeniki tako že kar nekaj časa vadijo nov program, ki ga bodo zaigrali 1. junija na osrednjem trgu v Lukovici, ko se jim bo pridružil legendarni slovenski kantavtor in folk rock glasbenik Vlado Kreslin. Drugi del praznovanja bodo izvedli 1. septembra s parado godb in z godbeno veselico.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij