Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 18°C
torek, 23.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občni zbor Godbe Lukovica


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
05.03.2018      8:09
A A

Občni zbor Godbe LukovicaDeli:

Godba Lukovica je izvedla 20. redni letni občni zbor, na katerem je predsednik Uroš Klopčič prisotne člane najprej seznanil z delom v minulem letu. Poleg tradicionalnih nastopov velja izpostaviti sodelovanje z Osnovno šolo Janka Kersnika na koncertu na Studencu, kjer so godbeniki združili moči s pevkama Alenko Godec in Barbaro Pavlič. Poleg tega so se konec avgusta odpravili na štiridnevno gostovanje, kjer so nastopili na velikem festivalu cvetja in glasbe. Zelo odmevna in obiskana sta bila spet oba novoletna koncerta z gosti. V letu 2017 je imela tako godba 27 nastopov, zanje pa so se pripravljali na 48 vajah. Delovanje je bilo tako ocenjeno kot dobro, saj je kvalitetna raven godbe spet višja. Tudi poročila blagajnika, gospodarja opreme, arhivarja in ostalih organov so bila pozitivna. Godba je pridobila kar nekaj novih skladb in novih instrumentov, v svoje vrste so sprejeli kar šest novih, mladih članov. Vsekakor dober obet za nadaljnjo rast in razvoj društva.

Velik poudarek občnega zbora je bil na delu v prihodnjem letu, ko bo med drugim godba praznovala tudi 20-letnico delovanja. Pripravljajo kar dva dogodka, zato so prve aktivnosti stekle že v preteklem letu. Godbeniki tako že kar nekaj časa vadijo nov program, ki ga bodo zaigrali 1. junija na osrednjem trgu v Lukovici, ko se jim bo pridružil legendarni slovenski kantavtor in folk rock glasbenik Vlado Kreslin. Drugi del praznovanja bodo izvedli 1. septembra s parado godb in z godbeno veselico.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GODBA LUKOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GODBA LUKOVICA
GODBA LUKOVICA
STARI TRG 1
Tel:
Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo