Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Področje občine Lukovica močno prizadeto


PROMET, GASILCI IN ZAŠČITA, OBVESTILA

| |
05.02.2014      17:43
A A

Področje občine Lukovica močno prizadeto


Področje občine Lukovica je bilo v zadnji naravni katastrofi, žledenju, močno prizadeto. Celotna občina je bila brez električnega toka v nedeljo zvečer ter v noči na ponedeljek. Več kot 30 vasi je bilo več dni brez elektrike, v približno dvajsetih naseljih pa je bila motena tudi oskrba z vodo. Do srede, 5. februarja, je bila oskrba z električno energijo ponovno vzpostavljena v večini vasi, za nekatere pa bo potrebno še nekaj časa, da jim bo to možno zagotoviti. S strani pristojnih državnih organov nismo prejeli nobene pomoči v obliki dostave električnih agregatov, kljub temu, da je bila pomoč ustno obljubljena in da so bila nekatera naselja brez elektrike več kot tri dni. Zasilno pomoč so nudila Prostovoljna gasilska društva z nekaj agregati, ki jih premorejo.


Deli:
Podrta drevesa so začasno blokirala veliko večino od 140 kilometrov lokalnih cest, za kratek čas pa je bila tudi neprevozna magistralna cesta Ljubljana Celje na območju Trojan. Ker koncesionar za vzdrževanje cest, CGP Grosuplje, ni odstranil podrtih dreves, so to morali storiti občani in uslužbenci občinske uprave in s tem zagotoviti prevoznost pomembne povezovalne ceste.

Pripadniki prostovoljnih gasilskih društev in zaposleni v režijskem obratu Občine Lukovica, so v dneh od 1. do 4. februarja uspeli zagotoviti prevoznost skoraj vseh cest, razen na odsekih, kjer zaradi še vedno padajočega drevja ni bilo možno zagotoviti varnosti delavcev. Prostovoljni gasilci so v teh dneh opravili več kot 900 ur, za kar jim gre posebna zahvala za nesebično pomoč. Še vedno poskušajo skozi gozdove presekati poti, da bi usposobili nekatere daljnovode do katerih električarji ne pridejo….

Danes je zopet odprla vrata tudi osnovna šola z dvema podružnicama, vendar vsi učenci zaradi razmer še niso mogli do šole… Vrtec je odprl vrata že včeraj.

V gozdovih je ogromno škode, natančno bo to razvidno šele, ko bodo gozdovi dostopni….

 

Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo