Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

I. festival čebelarske pesmi Lukovica 2016


KULTURA, KMETIJSTVO

| |
04.12.2016      22:12
A A

I. festival čebelarske pesmi Lukovica 2016Deli:

Dobro idejo velja podpreti in tako je na pobudo predsednika Čebelarske zveze Slovenije Boštjana Noča in ob podpori Občine Lukovica zagledal  luč prvi festival čebelarske pesmi. V prostorih kulturnega doma Janka Kersnika v Lukovici je bilo za prvi festival  število nastopajočih zborov in zasedb nad pričakovanji, saj je na odru zapelo sedem zasedb. Poleg domačinov moškega pevskega zbora Janko Kersnik, še gostitelji  komorni moški zbor čebelarske zveze Slovenije, ter mešani pevski zbor DU Šentrupert, skupina Šani Šeni, mešana pevska skupina dr France Prešeren Žirovnica-Breznica, mešani pevski zbor PD Horjul, in mešani pevski zbor Pentakord. Tokrat so nagrado za najboljšo izvedbo pesmi na temo čebel po mnenju maestra Milivoja Šurbka red. prof., dirigenta in pianista zasluženo prejeli člani moškega pevskega zbora Janko Kersnik s solistkama Urško Pavli in Marto Zabret pod taktirko Igorja Velepiča. Anton Tomec, ki je bil v vlogi povezovalca in pisca veznega teksta, sicer tudi tajnik ČZ Slovenije, je povedal o zborih tudi marsikatero zanimivost, ki običajno niso znane obiskovalcem koncertom, a veliko povedo o samem zboru. Med nastopi posameznih zborov so podelili tudi licence novim preizkuševalcem medu, ter razglasili kdo je letos točil najboljši gozdni med. Ker letina tokrat ni bila najboljša ocenjevanja drugih vrst medu ni bilo. Tako so postali novi preizkuševalci Eva Cukljati, Mojca Ferjančič Podbregar, David Kozamernik, Mitja Nakrst, Aleksandra Podboj Ronta, Tomaž Strniša, Ljubica Šparovec Čadonič in Katja Stankovič. Med nominiranci za najboljši gozdni so bili Jožef Knez, Tatjana Grgadolnik in čebelarstvo Krese. Nagrada je tokrat pripadla čebelarstvu Krese. Za razlago čemu in kako so prejemniki prejeli tako licenco in  priznanje za najboljši med, nam je razložila dr. Mojca Korošec in nas s tem popeljala tudi v svet odrekanj in težkega dela vsakega čebelarja, ki ga žal premalo cenimo. Besede spodbude sta spregovorila še  predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in župan občine Lukovica Matej Kotnik, ki sta podelila tudi zaslužene licence in priznanja. Naj za zaključek zapišem še besed, ki jih je ob koncu izrekel eden izmed organizatorjev Pesem je dih duše, to je strast in trepetanje, čustvo polno koprnenja, solze, smeh, žalost, ljubezen. To je vse tisto, kar človek želi in ustvarja. In ustvarili so nov festival, ki je že na začetku bil nad pričakovanji.      

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo