Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dan odprtih src in Srečna hiša polepšala ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
29.05.2016      15:53
A A

Dan odprtih src in Srečna hiša polepšala vikend sto otrokom iz socialno šibkejših okolij


V soboto, 28. maja, je na parkirišču Avta Kveder in s tem pred Srečno hišo, ki se nahaja v zgornjem nadstropju Kvedrovega objekta v Lukovici, potekal pravcati 'dan odprtih src', saj je zavod z istoimenskim nazivom pripravil izjemen dobrodelni dogodek, na katerem je aktivno sodelovala tudi Srečna hiša. Skupaj smo tako polepšali dan oz. že tako sončni vikend sto otrokom iz rejniških in socialno ogroženih družin, in to z območja Domžal in Lukovice kakor tudi iz Ivančne Gorice in Grosuplja.


Arnela iz Srečne hiše
Arnela iz Srečne hiše
Deli:

Dogodek je ponudil izjemno aktivno dogajanje, pri čemer je vsak otrok lahko postal za eno popoldne policist ali gasilec, se preizkusil v skejtanju in vožnji bmx kolesa Urban roof, otroci so tudi plesali in ustvarjali – izdelovali so pisane vetrnice,  z Blažem Križnarjem pa tudi lične lesene košarice -, navduševali pa so se tudi nad poklicem frizerja, pri čemer so domala vse dolgolase deklice domov odšle s trendi kitkami, ki so jim jih spletli mladi frizerji.

Kot posebno presenečenje sta se na ustvarjalnicah nekaj časa otrokom pridružili tudi smučarski skakalki Špela Rogelj in Maja Vtič, dogajanje pa je obogatila tudi glasbenica Tinkara Kovač, ki je kot ambasadorka Srečne hiše otrokom zapela himno, ki jo je pripravila prav za Srečno hišo in jo bo skušala do konca leta tudi posneti, otroci pa so skupaj s Tinkaro zapeli tudi hit Round and Round.

Da otroci in prostovoljci, ki so sodelovali na dnevu odprtih src, niso bili lačni, je poskrbel prijazni sponzor Moj frosti, da sploh niso hoteli oditi domov, pa je 'krivda' podjetja Dajmox, ki je za dogodek zagotovilo fantastični napihljivi grad, po katerem so skakali otroci vse do zadnjega.    

Vseh sto otrok je odšlo domov ne le s polnimi utrinki, ampak tudi polnih rok, saj so prejeli darilca tako Zavoda Dan odprtih src kot Srečne hiše, katere vrečke so pomagale napolniti družbe Vipap, Količevo Karton, HEP energija in Sberbank banka.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo