Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 34°C
petek, 24.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božični koncert Ivana Hudnika v Krašnji


KULTURA, VERSKE

| |
02.01.2018      20:27
A A

Božični koncert Ivana Hudnika v KrašnjiDeli:

Božični koncert Ivan Hudnika v cerkvi sv. Tomaža v Krašnji je sovpadal v praznični čas, ko si vzamemo čas zase in se prepustimo tudi takšni obliki sproščanja. Urednik za zabavno glasbo na Radio Ognjišče se je odzval povabilu župnije Krašnja in pripravil skupaj z svojo najmlajšo hčerko Ines lep večer božičnih in tudi drugih za uho prijetnih pesmi. Župniji je pri organizaciji koncerta v pomoč priskočilo 15 donatorjev in 15 pesmi smo slišali tudi na koncertu. Zbranim ,ki smo dobro napolnili cerkve  je najprej spregovoril domači župnik Anton Potokar in nam vsem zaželel obilo užitkov ob poslušanju pesmi, ki naj v teh prazničnih dneh pobožajo našo dušo in srce. Nato  smo spoznavali življenjsko in glasbeno pot Ivana Hudnika, preko besed in pesmi. In ker je od dneva samostojnosti in enotnosti le minilo le nekaj dni  je svoj božični koncert v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji začel z pesmijo Dom si moj Slovenija, ter ga nato nadaljeval z spomini na mamo, se spogledoval z zvezdami in nas spodbujal, da se imamo radi. Seveda ni šlo brez Svete noči in vložkom iz opere Nabucco, ter tako znane in mnogokrat zapete Dva novčiča. Ker ima Bog rad vesele ljudi, nas je spodbudil, da smo sodelovali z petjem in ploskanjem in tako koncertu dodali še poseben pečat.  Številni obiskovalci,  ki so napolnili cerkev, ki je prej  hladna kot topla smo se lahko  pred vstopom vanjo dobro okrepčali z dobrotami kmetije Pr' Mažotet, da smo lahko zbrano prisluhnili glasbi in nas ob tem ni zeblo, niti lačni nismo bili. Čajček in kuhanček sta bila za začetek, nato je  Ivan Hudnik poskrbel, da nas ni zeblo, vse prej, celo toplo in vroče nam je bilo. Še zahvala v imenu župnije in izrečene dobre želje v letu, ki prihaja in za zaključek tisti znani refren Zelene livade s teboj. Na njih bo potrebno še malce počakati, a refren te in še drugih pesmi, ki smo jih slišali tokrat  nam bo kar nekaj časa odzvanjal v ušesih.  

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo