Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na vrhu Svete Ane in na ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
04.03.2016      8:01
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na vrhu Svete Ane in na Štefanji gori


V nedeljo, 31. 01. 2016, smo se pohodniki v novem letu 2016 prvič podali na ogrevalno turo na visoki vrh Svete Ane nad Ribnico. Pred brunarico nas je pričakalo slabo vreme, vendar pri voditeljici Marijani ni odstopa zaradi vremena. Odločnost ali skoraj trma nas je nagradila v Ribnici, kjer nas je presenetilo sonce, ki nas je več ali manj spremljalo vso pot. Vzpon od Ribnice (489 m) do Svete Ane je tudi ribniška naravoslovna pot, ki nas zaradi velike višinske razlike pri razmeroma majhni razdalji seznani s tremi višinskimi vegetacijskimi pasovi. V 15. stoletju pa je bil na vrhu »ognjeni telefon« pri vpadih Turkov, kar nam kaže še ohranjeno kresišče. Vseživljensko učenje nas stalno spremlja in ohranja dobro možgansko kondicijo. Na Stenah Svete Ane (964 m) smo uživali v razgledu in se preskusili še v koncentraciji in ravnotežju.


Na vrhu Svete Ane
Na vrhu Svete Ane
Deli:

V nedeljo, 28. 02. 2016 pa smo se odpravili v slabem vremenu iz Rafolč v še slabše vremenske razmere v Adergas (424 m)  blizu Cerkelj in se povzpeli v veselem razpoloženju v deloma kar blatno pot na Štefanjo Goro (748 m), kjer nas je navdušil komaj zapadli sneg, v katerem smo si umili čevlje. Ob cerkvi svetega Štefana smo prižgali svečke in se okrepčali v bližnji koči. Že 1132. leta se je ta hrib imenoval po sv. Štefanu, dokazano pa je, da je tam obstajala tudi cerkev imenovana po njem. Daleč naokoli ni omenjene nobene druge cerkve. Sedaj se nahaja tam cerkev sv. Štefana iz leta 1805.

Zaradi drsečih tal smo se previdno podali v dolino. V Adergasu smo si ogledali veliko in  krasno cerkev Marijinega oznanjenja.

 

Se vidimo  - 13. marca na Slavniku.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo