Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Dobrči


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
19.05.2016      8:06
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Dobrči


Tokrat izjemoma v soboto, 16. marca 2016, ob 8. uri izpred brunarice v Rafolčah, smo se udeležili planinskega pohoda na Dobrčo, pred leti v najlepšo planinsko kočo. Pohodnikov je bilo za tri avtomobile, od prvošolke do 78. letne Francke. Že Albert Einstein je rekel, "Živite lahko samo na dva načina. Tako kot da ni nič čudež, ali pa tako, kot da je vse čudež." Mi smo se odločili za drugo možnost in se podali to preverjat. Krasno pomladansko vreme nam je postreglo s snežnimi zaplatami in prebujajočim planinskim cvetjem, da smo kot omamljeni hiteli na krasen razgled pri koči na vrhu in na velike in poceni porcije jedače in pijače.


Deli:

V Tržiču smo se ustavili na jutranji kavici, nato pa parkirali na Bistriški planini (950 m). Dobrča (1634 m) je plečata gora v zahodnem delu Kamniških in Savinjskih Alp. Strmo se dviga nad gorenjsko ravnino, nad dolino Mošenika in dolino Draga. Povezuje se z Begunjščico in Karavankami. Grajena je iz triasnih apnencev. Poraščena je z gozdom, vmes pa so tudi obširne planine in senožeti. Z vrha je lep razgled na Kamniške in Savinjske Alpe, Karavanke, Julijske Alpe, Ratitovec, Porezen, Škofjeloško hribovje, gorenjsko ravnino od Jesenic do Šmarne gore in na Posavsko hribovje. Ta Einstein ima zopet prav, tako čudežno je vse izgledalo…

 

Prijetno utrujeni smo se vrnili popoldne k brunarici, kjer so nam postregli z makaronovim mesom, ki so ga že preje uživali udeleženci delovne in čistilne akcije, ki se je odvijala isti dan. Skupaj smo pokramljali in dogovorili, da gremo skupaj v še večjem številu na Kraški rob.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo