Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

ČLANI IN KRVODAJALCI KO RK RAFOLČE SO ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.10.2017      19:42
A A

ČLANI IN KRVODAJALCI KO RK RAFOLČE SO OBISKALI ŠTAJERSKO


V soboto, 9. septembra 2017, smo krenili proti Štajerski. Najprej smo se ustavili v Šentjurju in si ogledali Muzej južne železnice. Sprejel nas je g. Mihael in nam predstavil zgodovino železnice, bogato arhivsko gradivo in železniške naprave. Na pot nas je pospremil s piskom piščalke in dvignjenem loparjem in počutili smo se kot na vlaku.


Veseli izletniki
Veseli izletniki
Deli:

Za malico smo se ustavili v Šmarju pri Jelšah, kjer so nas postregli z dobro obaro in kapljico iz domačega okoliša, sledile so še sladke dobrote naših članic. Kmalu smo se vrnili na »sivo pot« proti Rogatcu. Pričakala nas je vodička Stanka in nas pospremila do čudovite cerkve sv. Jerneja, gospod župnik Andrej Grobelnik pa je predstavil njeno zgodovino.


Obiskali smo tudi obnovljeni dvorec Strmol, kjer nas je ga. Stanka popeljala skozi zgodovino in prikazala tkanje na statvah. Iz dvorca smo se odpravili na ogled muzeja na prostem ob vznožju Donačke gore, kjer ohranjajo ljudsko stavbarstvo. Ga. Irena nam je prikazala življenje v preteklosti in naši starejši člani so se vživeli v svoje otroške dni.

Bili smo tudi v črni kuhinji in čeprav smo malo zamudili peko žulik (ko je mati mesila kruh, je otrokom dala testo, ki so ga svaljkali – žulili), smo vseeno še tople pojedli.


Izlet smo zaključili v gostišču Špica, kjer smo poklepetali in se zavrteli ob zvokih Lenartove harmonike.


Najlepša hvala gospe Jani za vodenje, prevozništvu Gerčar za udoben prevoz, vsem članom, ki so pripravili razne dobrote, ter OZ RK Domžale in KS Rafolče.

Tekst: Petra Zajc in Viktor Jemec
Foto: Stane Gerčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo