Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 3°C
torek, 20.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Jesenska pohoda ŠTD Rafolče na Kojco in ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
15.11.2017      21:44
A A

Jesenska pohoda ŠTD Rafolče na Kojco in Celjsko kočo


V soboto, 14.oktobra 2017, smo se pohodniki ŠTD Rafolče odpravili na Škofjeloško in Cerkljansko hribovje. Po adrenalinski vožnji smo se iz Zakojce (706 m) podali na Kojco (1303 m), kjer smo spotoma videli Bevkovo (Volarjevo) domačijo in obujali spomine na Pastirce in na neupogljivega domoljuba kaplana Martina Čedermaca. Na strmini smo v soncu poslušali šelestečo simfonijo odpadlega listja pod našimi nogami.


Deli:

Na vrhu Kojce nas je razveselila kopica sena in krasen razgledni vrh nad Baško grapo. Z občutkom gospodarjev sveta smo si ogledali Spodnje Bohinjske gore, Škofjeloško - Cerkljansko hribovje, Snežnik, Golake in tudi del gora nad reko Sočo. Vrnili smo se prijetno utrujeni po nekoliko daljši poti skozi Logatec.

 

V soboto, 11. novembra 2017, smo se podali na Celjsko kočo (652 m),  ki se nahaja v objemu gozdov v precej hribovitem južnem delu Celjske kotline v vasi Pečovnik. Po več kot 130 stopnicah smo srečevali veliko Celjanov, ki se rekreirajo na tem mestnem hribu in občudujejo Celjski grad. Ogledali smo si tudi prebivališče Alme Karlin, naše pisateljice, poliglotke in popotnice. Na vrhu, ob smučarskem središču, se ponuja panoramski razgled na celotno Savinjsko dolino. Po kavici v hotelu je sledilo še kosilo na Pečovniški koči, kjer nismo pozabili na Martinov praznik s kozarcem kuhanega vina.


Pisec teh vrstic je po več kot enoletnem okrevanju spet skupaj z ostalimi užival v svežem zraku in zadovoljstvu po uspešno opravljenem vzponu. Martinov praznik pa smo zaključili v Krašnji.


Veselimo se še zadnje letošnje odprave na našo obalo. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!