Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Ponoči bo po nižinah Primorske začelo deževati, v notranjosti pa se bo sneženje okrepilo. Na Primorskem bo pihala zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 4 °C.
1°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.11.2018 ob 16h
V noči na torek bo burja na Primorskem na izpostavljenih mestih presegla hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bodo razmere povsem zimske, vidljivost bo krajevno močno zmanjšana, veter bo prenašal sneg.
1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

4. Novoletni koncert glasbene šole POLTON


KULTURA, KRONIKA, ŠOLSTVO

| |
25.01.2018      00:09
A A

4. Novoletni koncert glasbene šole POLTON


Preden se je leto 2017 poslovilo, nam je glasbena šola POLTON v sodelovanju z občino Lu-kovica pripravila četrti novoletni koncert v dvorani kulturnega doma Janka Kersnika v Luko-vici, kjer smo na sobotni večer, 9. decembra 2017, prisluhnili čudovitim zvokom diatonične harmonike in klavirja, ki so zazveneli izpod rok mladih nadobudnih učencev glasbene šole.


Harmonikarski orkester glasbene šole Polton
Harmonikarski orkester glasbene šole Polton
Deli:

V uvodu v glasbeni večer nam je praznično vzdušje pričaral harmonikarski orkester glasbene šole Polton z božično skladbo Jingle Bells J. Pierpota. Nato so se nam v dobro uro trajajočem koncertu predstavili učenci diatonične harmonike, ki so nas z glasbo popeljali skozi dediščino slovenske narodne in narodnozabavne glasbe in učenci klavirja, ki so nam zaigrali čudovite melodije domačih in tujih avtorjev. Kot prva sta se nam predstavila najmlajša učenca, komaj štiriletni Tevž na diatonični harmoniki in petletni Žan Rafael na klavirju, ki sta igrivo prišla na oder v družbi plišastih kužkov in nam zaigrala otroško pesem Kuža pazi J. Bitenca. V nadaljevanju smo se prepustili slovenskim narodnim melodijam in že skoraj ponarodelim skladbam Slavka in Vilka Avsenika, Lojzeta Slaka in Franca Miheliča kot tudi francoskim, angleškim in ameriškim melodijam v priredbi za klavir, s katerimi so nam nastopajoči predstavili širok spekter skladb od začetnih do tehnično bolj zahtevnih. Za popestritev smo slišali tudi štiriročno igranje klavirja in pet duetov harmonik. Za konec pa smo prisluhnili novoletnim skladbam Daj mi poljub J. Potrebuješa, Silvestrski poljub J. Privška in Zvezde na nebu žare V. & S. Avsenika, s katero sta Tomaž Jemec, organizator koncerta in učitelj diatonične harmonike, in učenka Lana zaključila četrti novoletni koncert glasbene šole Polton.

Po koncertu nas je vse skupaj kot po navadi pričakala pogostitev z domačimi dobrotami, ob katerih smo si lahko izmenjali vtise, se malo okrepčali in čestitali vsem nastopajočim in organizatorjem za še en čudovito izpeljan koncert.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!