Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
9°C | 13°C
torek, 22.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

5. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
26.01.2018      9:11
A A

5. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški poti


V soboto, 6. januarja 2018, na dan praznika Svetih treh kraljev, smo se kljub vremenu na meji dežja, še utrujeni od praznovanja, krajani in gostje odpravili od brunarice v Rafolčah na že 5. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški poti ob trinajsti uri. Zbralo se nas je trideset, skupaj z otroki. Z novim upanjem in veseljem smo zakorakali v nekoliko blatno pot in se pričeli vzpenjati iz Lašč proti Straži.


Deli:

Na  Gornjemu hribu nas je že dobro segrelo, da smo lahko v delovnem ritmu nadaljevali pot in vdihavali svež zrak, že prepojen z gozdnimi dišavami. Kmalu smo prispeli v Preserje nad Čepljami, kjer se je pričel lažji del poti, ko smo se spuščali proti Dupeljnam, kjer je sledil vpis v pohodniško knjigo in okrepčilo iz nahrbtnika. Sledilo je še fotografiranje ob Gerčarjevem znamenju in spust proti Rafolčam, ki smo ga nekoliko skrajšali zaradi blatne poti v gozdu.

Odrasli smo si pripovedovali o silvestrovanju, o dogodkih preteklega leta in načrtih za naprej, otroci pa so veselo tekali po poti ali ob njej, kot da so brez skrbi…

 

Nad Laščami smo opazili močerada, ki je lezel navzgor in nam obdržal vreme brez padavin, ki pa se je z vstopom v Rafolče pokvarilo in smo v brunarico prispeli v dežju. Ogret prostor in Anina in Klemenova ocvirkovka sta nas razveselila in okrepčala ob vročem kuhančku in čaju. Za še boljše razpoloženje pa nam je na diatonični harmoniki zaigral še obetavni Lenart.

 

Zahvala vsem in naslednje leto pa spet vabljeni na že tradicionalni ponovoletni pohod ŠTD Rafolče..

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo