Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
12°C
-1°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
3437

11. Božično - novoletni šahovski turnir v Rafolčah

V ponedeljek, 26. decembra 2016, ob 9. uri so se zbrali šahisti KS Rafolče in Športno turističnega društva (ŠTD) Rafolče v prostorih vedno prijazne brunarice. Zbrali so se mladi in stari, ženske in moški, da ponovno preskusijo svoje šahovsko znanje in naberejo čim več zmag. Bilo je tudi nekaj navijačev, za boljše počutje pa sta poskrbeli kava in čaj, bilo pa je tudi nekaj prigrizka. Veseli smo, da se vedno več mladih vključuje v skrivnosti šahovske igre, da si zboljšajo koncentracijo in logiko, ki jo potrebujejo tako v šoli in vsakdanjem življenju.

Šahovski turnir se je igralo po švicarskem sistemu (zmagovalci z zmagovalci in poraženci s poraženci) sedem kol na elektronskih urah, po 15 minut na vsakega igralca. Udeležba je bila  v vseh kategorijah. Rezultati so naslednji: pri odraslih je prvič in presenetljivo zmagal Sašo Jemec, z enakim številom točk, vendar boljšim rezultatom proti tretjemu, drugi je bil Marjan Dolinšek in tretji obetavni mladinec Nejc Dolinšek. Sledili so še Blaž jemec, Matjaž Strehar in Marko Breznik. Pri ženskah je zmagala Staša Drganc pred Tjašo Klopčič. Pri mladih je zmagal Miha Gregorič pred Rokom Ogrincem.  

Pri osnovnošolcih pa je zmagal Anže Pavlič, drugi je bil Lenart Pavlič, tretji pa Tjaž Derganc. 

Pokale za prva tri mesta po kategorijah sta podelila predsednik ŠTD Blaž Jemec in vodja tekmovanja.
Drugo leto se spet vidimo in upajmo, da vznikne kak močan šahist iz našega konca.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!