Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mesec jagodnih sladic v pekarni Srček


GOSPODARSTVO

| |
10.06.2012      20:40
A A

Mesec jagodnih sladic v pekarni Srček


Če smo morali pred leti po jagode na Janče, nam tokrat ni potrebno daleč, saj jih lahko dobimo že v Kosezah pri Burjevih, ali po domače pri Vampret. Jagode lahko zaužijemo na več načinov,zagotovo največkrat jih pojemo, brez predhodne obdelave, le operemo jih in že se sladkamo. Z malce dobre volje in predznanja lahko z njimi pripravimo odlične sladice a, če nam delo in peka ne gresta od rok in smo si zaželeli jagodnih sladic potem nam ostane le še obisk pekarne Srček v mesecu jagodovih sladic.


Deli:

Za pripravo izvrstnih sladic potrebujemo poleg sestavin tudi čas in , če nam ne uspe ravno tako kakor smo si zastavili, potem je bil ves naš trud zaman in kaj potrebujemo za pripravo odličnega jagodovega zavitka, ali po domače štrudla. Najprej jagode, ki jih očistimo in operemo, nato vlečeno testo, ter pekač in pečico, zvrhano mero potrpežljivosti, nekaj predznanja in obilico žvižganja. Ali niste vedeli, da tisti, ki žvižga ne more jesti, kajti če ne žvižgamo lahko jagod takole eno po eno, da poskusimo, če so dovolj sladke zmanjka. Zveni sila preprosto, a vendar ni in neveščim peke zagotovo ne svetujem,da se spustijo v to avanturo, saj bo njihov trud zaman. In kje je potem rešitev?  Za nas, ki imamo na mizi radi kakšno sladico so se v mesecu juniju, mesecu jagod  potrudili v pekarni Srček v Lukovici in nam pripravili pisano paleto sladic iz jagod. Tako lahko hitro in brez težav našim domačim in sebi  postrežemo jagodovo kremšnito , torto, pito, rolado in zavitek in še kaj bi se našlo. Poleg naših brbončic uživa še oko, saj ob pogledu na paleto sladic res ne moremo ostati ravnodušni in  vsaj eno od sladic moramo pokusiti. A ne bodite preveč razočarani, če tisti dan ko se boste napotili v pekarno Srček ne bodo imeli katere od želenih sladic, pridite drugi ,tudi jaz sem moral priti dvakrat, ker se nisem držal tistega reka: Rana ura ,zlata ura in je bilo že vse prodano. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo