Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 11h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osrednja proslava ob občinskem prazniku


OBČINSKE

| |
07.09.2012      17:42
A A

Osrednja proslava ob občinskem prazniku


V petek, 7. septembra 2012, je na osrednjem trgu v Lukovici potekala osrednja prireditev ob občinskem prazniku, ki ga občina Lukovica praznuje 4. septembra. Prireditev je potekala v duhu Janka Kersnika, ki se je rodil 4. septembra pred 160 leti.


Zaigral je Simfonični orkester Domžale - Kamnik
Zaigral je Simfonični orkester Domžale - Kamnik
Deli:

Na občinski slovesnosti ob 17. obletnici ustanovitve občine Lukovica se je na osrednjem trgu v Lukovici ob 20. uri zbralo veliko občanov in občank, vendar organizatorji tako množične udeležbe niso pričakovali. Morda je bil razlog v tem, da je bil na proslavi slavnostni govornik akademik prof. dr. France Bernik. Pod vodstvom Simona Krečiča je zaigral Simfonični orkester Domžale - Kamnik, zapela pa je tudi prebivalka Lukovice, priznana sopranistka Sabina Cvilak.

Program, ki je trajal uro in pol, je bil namenjen predvsem Janku Kersniku, njegovemu življenju in pismih, v katerih je izrazil svoje mnenje glede rojstnega Brda in Črnega grabna. V vlogi Janka Kersnika je nastopil prof. dr. Stanko Pelc, ki se je do odra pripeljal s kočijo, ki jo je vozil Janez Resnik. Nastopil je tudi plesni par Plesne šole Miki, Jaka Podgoršek in Katarina Matuš, ki sta občinstvo popeljala med Kersnikove spomine na dunajske plese. Celotno prireditev je povezoval Janez Dolinar, svoj govor pa je imel tudi podžupan občine Lukovica Bojan Andrejka, ki je ob začetku nagovoril zbrano občinstvo.

Po proslavi je dejal, da so se nanjo pripravljali približno mesec dni in je po njegovem mnenju dobro uspela. Kot podžupan je Bojan Andrejka najbolj ponosen na občane občine Lukovica, ki so po njegovem mnenju pripravljeni na pogovor, s skupnimi močmi pripravljajo in nastopajo na občinskih proslavah ter na ostalih dogodkih v občini. V sklopu občinskega praznika so se odvijale tudi prireditve po ostalih krajih v občini, ki se jih je podžupan udeležil, kot mu je to dopuščal čas. "Rad se udeležujem občinskih prireditev, s tem pokažem nekakšno podporo in spoštovanje vsem občanom, ki vanje vložijo svoj trud," je dejal.

Občinske slovesnosti se je udeležila tudi nova ravnateljica osnovne šole Janka Kersnika Brdo dr. Anja Podlesnik Fetih, ki je dejala, da je bila predstava zelo doživeta, saj nas je popeljala nekoliko zgodovino, pa vendar je bila povezana z realnostjo sedanjega časa. Prvi šolski teden je doživela, "intenzivno, v spoznavanju novih ljudi - zaposlenih, učencev, staršev, tako da nas čakajo mnogi izzivi." Sama se še ni udeležila vodene poti po Brdu in zapuščini Janka Kersnika pod okriljem turističnega krožka, vendar pa so v letošnjem šolskem letu turistični krožek oživeli in ga želijo še obogatiti.

Slavnostni govorec France Bernik meni, da je Janko Kersnik največji in najpomembnejši pisatelj v drugi polovici 19. stoletja. "Janko Kersnik je bil zelo samosvoj in specifičen. Pisatelj, ki je hkrati naš sodobnik, njegova glavna dela in kmetske črtice so name napravila velik vtis, saj so bistveni sestavni del slovenske klasične književnosti." Proslava se mu je zdela izjemno lep dogodek in ga je pozitivno presenetila, tako nastopajoči kot tudi zbrano občinstvo.

Nekaj besed je povedala tudi sopranistka Sabina Cvilak, in sicer se ji je "domač" nastop v primerjavi z velikimi odri, kjer je navajena nastopati, zdel nekaj posebnega. "Pri domači publiki je le malenkost težje nastopati kot na velikem odru. Trema je prisotna vedno, vendar upam, da je pozitivna." Vesela je, da v naši občini cenimo umetnike in se ji tovrstne proslave zdijo zelo lepa počastitev katere koli umetnosti.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo