Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah megla. Šibka burja na Primorskem bo popoldne prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
9°C | 20°C
nedelja, 19.10.2018
10°C | 21°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 12°C
torek, 22.10.2018
6°C | 16°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

22. jesenski kmetijsko obrtni sejem v Komendi


SOSED SOSEDU, KMETIJSTVO

| |
17.10.2017      12:39
A A

22. jesenski kmetijsko obrtni sejem v KomendiDeli:

Tokrat smo bili na tridnevni  sejemski prireditvi  v Komendi priče, kaj vse lahko naredi narava in človek lahko samo  nemočno opazuje. Vajeni,  obrazov prodajalcev in razstavljalcev iz naših krajev smo tokrat opazili, da jih kar nekaj ni. Letošnja slaba letina jabolk je namreč odvrnila  tako naše kakor sadjarje od  drugje do udeležbe na sejmu. Če računamo, da je to sezono pridelava jabolk v nasadu na Brdu kar za dve tretjini nižja, bodo sadjarji lahko prodali svoje jabolka kar doma.  A vendar na sejmu ne gre le za prodajo, čeravno mnogi od tega pač živijo, bistvo sejma je kot vseh podobnih prireditev predstaviti se čim večjemu številu uporabnikom oziroma kupcem. Poleg znanih strokovnih srečanj in predstavitev smo tokrat lahko  prisluhnili razlagi o varnem delo z motorno žago, saj nikoli ni preveč ozaveščanja glede na številne nezgode. Svoje mesto so našli tudi starodobniki in  konji haflingerji.   Pasma je  nastala v identičnih klimatskih razmerah Srednje Evrope, kot vladajo na pretežnem področju Slovenije in na katere je haflinger izvorno prilagojen, zato ga najdete na marsikateri kmetiji, večkrat za ježo kakor delo. Kakor vsako leto se je tudi letos na sejmu predstavilo Pečarstvo Avbelj iz Lukovice. Poleg mlajše generacije je na razstavnem prostoru bil prisoten tudi Franc Avbelj, ki je dejal, da je na sejmu zato, ker se tu vedno sreča z svojimi zadovoljnimi strankami in z njimi poklepeta. Ob tem se nadeja tudi kakšnega novega posla, saj nas predvsem v  poznih jesenskih in zimskih dneh prav prijetno grejejo krušne peči in kamini.  Poleg kmetijske gozdarske in gradbene mehanizacije zavzema velik razstavni  prostor tudi avtomobilizem, saj se predstavijo vse znamke, najsi imajo velik, ali majhen tržni delež pri nas. Ogrevalna tehnika, ograje, strehe in še bi lahko naštevali ima svoj prostor in tudi stranke na sejmu. Poleg številnih novosti še vedno na dan privre kakšna stara dobro preizkušena metoda in to so zagotovo tudi lonci, lončki in podobne reči za kuho iz časov naših babic kamor se vračamo tudi z pomočjo Emoett-ja.   Ob vsem tem ne moremo mimo dodatne sejemske ponudbe tako Veseljakovega odra z bogato gostinsko ponudbo , kakor ostalih spremljajočih prireditev z namenom ponuditi obiskovalcem nekaj več. In glede na število obiskovalcev, ki obiščejo sejem v teh dneh je prav lepo poskrbljeno tudi v zadostni količini za prostore kamor gre še cesar peš. Pokušine in degustacije so na vsakem koraku. In če smo za sejem v Komendi za ogled v preteklosti namenili dve oziroma tri uri, bomo počasi razmišljali o tem, da bomo tam preživeli, da bomo vse pogledali in ne govorili preveč z razstavljalci kar cel dan. Utrip sejma se meri po obisku in , če je vreme lepo potem je sejem živ in tokrat je bilo vreme sončno in suho. Po odhodu iz sejma, eni so odšli kar v novih čevljih Alpina, ki se  tokrat predstavila celotno paleto svojih planinskih in pohodnih čevljev , ter čevljev za rekreacijo, so bile suhe mnoge denarnice obiskovalcev, saj se gre na sejem ne samo gledat, ampak tudi kupovat.      

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo