Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
2°C
-2°C
Deli
1390

Znak Šolski ekovrt

V torek, 24. 10. 2017,  so v Kristalni palači v Ljubljani, pod okriljem Inštituta za trajnostni razvoj, podelili znake Šolski ekovrt. Med dobitniki je bil tudi naš vrtec, ki je znak obnovil prvič. V projektu sodelujemo od leta 2013, 2015 pa smo prvič pridobili znak Šolski ekovrt. Otroci preko projekta spremljajo razvoj rastline od semena do plodov in spoznavajo svojo vlogo, ter vlogo živali pri uspevanju vrtnega ekosistema. Želimo ozaveščati otroke, preko njih tudi starše, o zdravem načinu življenja, zdravi prehrani, pomembnosti ekološke in okoljske vzgoje. Vsaka ustanova, ki je znak obnovila, se je predstavila tudi z novostmi, ki so jih vpeljali v tem obdobju. Novosti našega vrtca so preureditev gredic in zeliščna gredica, zbiralnik vode, nov kompostnik in prostor za opazovanje in počitek.

 

Napisala Katarina Treven

Vir slik Brigita Česnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij