Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zgodilo se je - Lokalni izziv Logatec


ŠOLSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
24.04.2018      15:02
A A

Zgodilo se je - Lokalni izziv LogatecDeli:

Na mladih svet stoji je star pregovor, ki še kako drži, saj so današnji mladi bodoči politični odločevalci, voditelji in vzorniki v naši okoljih, zato je vlaganje v razvoj potenciala mladine pomembna naloga vsake slovenske občine in lokalnega okolja. Tega se zavedajo tudi na Občini Logatec, ki je z veseljem pristopila k izvedbi dogodka »Lokalni izziv« Logatec, ki je potekal v sredo 18. aprila v prostorih Upravnega centra Logatec.

V ospredju sta bili dve temi na področju mladine in sicer:

  • Kako spodbuditi večjo vključenost mladih v lokalno skupnost in sodelovanje z njo? in
  • Kako izboljšati informiranje mladih (o neformalnih izobraževanjih, dogodkih, priložnostih za izmenjave, prakse,...)?

Na dogodek so bile povabljene organizacije iz mladinskega sektorja, predstavniki Občine Logatec, ter ostali posamezniki, ki jih tema zanima. Mladinski sektor združuje široko paleto različnih nevladnih in javnih organizacij, ki se ukvarjajo z mladimi, od mladinskih centrov, izobraževalnih zavodov ter različna društva (športna, kulturna, taborniki in skavti, študentski klubi, podeželska mladina,..), vendar je bil odziv s strani mladih skromnejši kot smo pričakovali. Morda se je zaradi lepega sončnega vremena, šolskih in drugih obveznosti dogodka udeležilo le nekaj mladih, ki pa so konstruktivno izražali svoje mnenje o problematiki in skupaj z županom, predstavniki občine in občinskim svetnikom iskali rešitve za omenjene problematike.

Kot problem so udeleženci izpostavili, kako vzpostaviti dialog med Občino in mladimi, pridobiti ideje s strani mladine in izvedeti kaj pogrešajo v svojem okolju. Strinjali so se, da v občini Logatec manjka prostor s profesionalnimi mentorji oz. zaposlenim, kjer bi izvajali vsebine za mlade srednješolce, ter pomanjkanje krovne organizacije, ki bi povezovala vse mladinske organizacije in obveščala o raznih dogodkih, aktivnostih. Na Občini so povedali, da namenski prostor za mlade že nekaj časa načrtujejo in iščejo, si pa želijo aktivne mladine, ki bo soustvarjala mladinski prostor v občini.

 

Stičišče NVO osrednje Slovenije
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA LOGATEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.