Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mucek se giba: vadba za najmlajše v ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
05.06.2017      8:57
A A

Mucek se giba: vadba za najmlajše v Hotedršici


V Športnem društvu Hotedršica si že vrsto let prizadevamo širiti kulturo športa, zato krajanom Hotedršice in drugim zainteresiranim omogočamo udejstvovanje v različnih športnih aktivnostih. Še posebej pa si prizadevamo nad športom in gibanjem navdušiti že najmlajše, saj verjamemo, da je to odlična popotnica v odraslo življenje.


Slikala: Urška Moroz
Slikala: Urška Moroz
Deli:
Za predšolske otroke stare od 2 do 6 let v Športnem društvu Hotedršica zadnjih nekaj izvajamo gibalne urice, ki smo jih poimenovali Mucek se giba. Enourna tedenska vadba večinoma poteka v večnamenskem prostoru v Stari šoli, pa tudi v bližnji okolici, na športnem igrišču in na igralih v peskokopu. Z vadbo Mucki urijo svoje gibalne spretnosti, premagujejo različne poligone, se spoznavajo s skupinskimi igrami, ki temeljijo na pravilih in dogovorih ter rokujejo z različnimi športnimi orodji in pripomočki kot so obroči, stožci, stepi, žoge, baloni, kolebnice, ipd.. Poleg tega se udeležujejo tudi dodatnih mesečnih dejavnosti društva, ki se odvijajo v okolici Hotedršice, npr. orientacijski pohod, čutna pot, nočni pohod z lučkami, spoznavanje osnov borilnih veščin, udeležba na Teku prijateljstva, pomoč pri čistilni akciji, ogled lutkovne predstave, sankanje in vodne igre.

V društvu se bomo še naprej trudili, da bodo otroci pridobili čim bolj pestro in široko paleto gibalnih izkušenj, saj ima to pomemben vpliv na otrokov razvoj in kasnejše vključevanje v različne športne zvrsti. Mucki so sicer z vadbo za letos zaključili in se odpravljajo na zaslužene počitnice, v jeseni pa vljudno vabimo tudi druge predšolske otroke, da se pridružijo vadbi in na ta način kakovostno zapolnijo svoj prosti čas. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA
ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA
HOTEDRŠICA 64
Tel:031 742 938

Bodite prvi pri oddaji mnenja.