Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
9°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mucek se giba: vadba za najmlajše v ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
05.06.2017      8:57
A A

Mucek se giba: vadba za najmlajše v Hotedršici


V Športnem društvu Hotedršica si že vrsto let prizadevamo širiti kulturo športa, zato krajanom Hotedršice in drugim zainteresiranim omogočamo udejstvovanje v različnih športnih aktivnostih. Še posebej pa si prizadevamo nad športom in gibanjem navdušiti že najmlajše, saj verjamemo, da je to odlična popotnica v odraslo življenje.


Slikala: Urška Moroz
Slikala: Urška Moroz
Deli:
Za predšolske otroke stare od 2 do 6 let v Športnem društvu Hotedršica zadnjih nekaj izvajamo gibalne urice, ki smo jih poimenovali Mucek se giba. Enourna tedenska vadba večinoma poteka v večnamenskem prostoru v Stari šoli, pa tudi v bližnji okolici, na športnem igrišču in na igralih v peskokopu. Z vadbo Mucki urijo svoje gibalne spretnosti, premagujejo različne poligone, se spoznavajo s skupinskimi igrami, ki temeljijo na pravilih in dogovorih ter rokujejo z različnimi športnimi orodji in pripomočki kot so obroči, stožci, stepi, žoge, baloni, kolebnice, ipd.. Poleg tega se udeležujejo tudi dodatnih mesečnih dejavnosti društva, ki se odvijajo v okolici Hotedršice, npr. orientacijski pohod, čutna pot, nočni pohod z lučkami, spoznavanje osnov borilnih veščin, udeležba na Teku prijateljstva, pomoč pri čistilni akciji, ogled lutkovne predstave, sankanje in vodne igre.

V društvu se bomo še naprej trudili, da bodo otroci pridobili čim bolj pestro in široko paleto gibalnih izkušenj, saj ima to pomemben vpliv na otrokov razvoj in kasnejše vključevanje v različne športne zvrsti. Mucki so sicer z vadbo za letos zaključili in se odpravljajo na zaslužene počitnice, v jeseni pa vljudno vabimo tudi druge predšolske otroke, da se pridružijo vadbi in na ta način kakovostno zapolnijo svoj prosti čas. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA
ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA
HOTEDRŠICA 64
Tel:031 742 938

Bodite prvi pri oddaji mnenja.