Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mucek se giba: vadba za najmlajše v ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
05.06.2017      8:57
A A

Mucek se giba: vadba za najmlajše v Hotedršici


V Športnem društvu Hotedršica si že vrsto let prizadevamo širiti kulturo športa, zato krajanom Hotedršice in drugim zainteresiranim omogočamo udejstvovanje v različnih športnih aktivnostih. Še posebej pa si prizadevamo nad športom in gibanjem navdušiti že najmlajše, saj verjamemo, da je to odlična popotnica v odraslo življenje.


Slikala: Urška Moroz
Slikala: Urška Moroz
Deli:
Za predšolske otroke stare od 2 do 6 let v Športnem društvu Hotedršica zadnjih nekaj izvajamo gibalne urice, ki smo jih poimenovali Mucek se giba. Enourna tedenska vadba večinoma poteka v večnamenskem prostoru v Stari šoli, pa tudi v bližnji okolici, na športnem igrišču in na igralih v peskokopu. Z vadbo Mucki urijo svoje gibalne spretnosti, premagujejo različne poligone, se spoznavajo s skupinskimi igrami, ki temeljijo na pravilih in dogovorih ter rokujejo z različnimi športnimi orodji in pripomočki kot so obroči, stožci, stepi, žoge, baloni, kolebnice, ipd.. Poleg tega se udeležujejo tudi dodatnih mesečnih dejavnosti društva, ki se odvijajo v okolici Hotedršice, npr. orientacijski pohod, čutna pot, nočni pohod z lučkami, spoznavanje osnov borilnih veščin, udeležba na Teku prijateljstva, pomoč pri čistilni akciji, ogled lutkovne predstave, sankanje in vodne igre.

V društvu se bomo še naprej trudili, da bodo otroci pridobili čim bolj pestro in široko paleto gibalnih izkušenj, saj ima to pomemben vpliv na otrokov razvoj in kasnejše vključevanje v različne športne zvrsti. Mucki so sicer z vadbo za letos zaključili in se odpravljajo na zaslužene počitnice, v jeseni pa vljudno vabimo tudi druge predšolske otroke, da se pridružijo vadbi in na ta način kakovostno zapolnijo svoj prosti čas. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO HOTEDRŠICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!