Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

SIMULACIJA NESREČE - Logatec prizadele tri ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
03.06.2017      15:16
A A

SIMULACIJA NESREČE - Logatec prizadele tri velike nesreče-vaja CZ LogatecDeli:
Logatec, 3. junij 2017

Malo pred 14. uro se je v Logatcu začela vaja celotnega sistema zaščite in reševanja Občine Logatec z naslovom ICS Logatec 2017. CZ Logatec so se pri vaji pridružila tudi prostovoljna gasilska društva naslednjih občin: Vrhnika, Log-Dragomer in Brezovica.

Po prvih informacijah so se na širšem območju logaške občine zgodile tri večje nesreče. V Žibršah je bil podtaknjen požar, ki je zajel okoliški gozd. Domnevni storilci so se razbežali, eden od njih pa naj bi padel v brezno. Za gašenje požara je bil aktiviran helikopter Slovenske vojske, za reševanje iz brezna pa kinologi in jamarji.

Druga nesreča se je zgodila v Blekovi vasi - območje nekdanje vojašnice. Šlo naj bi za hudo prometno nesrečo.  Tretje območje akcije je okolica nekdanjega podjetja KLI Logatec. Podatki o morebitnih ponesrečencih in pogrešanih osebah še niso na voljo. Štab CZ je aktiviral enote prostovoljnih gasilskih društev, policije, nujne medicinske in tehnične pomoči.

Štab CZ Logatec deluje pred Narodnim domom Logatec, kjer bodo na voljo podrobnejše informacije. O nesrečah bomo ažurno poročali v različnih medijih, spremljajte tudi Občinsko spletno stran www.logatec.si

Štab civilne zaščite Logatec0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA LOGATEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.