Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
18°C
5°C
JUTRI
18°C
5°C
6336

Nova stara vrata

V Marijino kapelo (EŠD 2764) v Jakovici, lahko ponovno vstopimo skozi obnovljena vrata. Gospod župnik Franc Maček je v letu 2020 pričel s sanacijo objekta. Prva so bila lesena vrata. Bila so poškodovana zaradi vremenskih razmer. Manjkali so kovinski elementi. (Spomnimo, da je bila kapela v letu 2016 vandalizirana. Epiloga do danes ni doživela.) V svojem bistvu pa še vedno v dobrem stanju. Obnovo vrat je izvedel Tomaž Malc iz Planine (za Mizarstvo Tomaž Malc s.p.). Mojster je delo opravil z veliko skrbnostjo in občutkom za dediščino. Pri delu mu je nudila manjšo strokovno pomoč Albina Kržič (Samozaposlena v kulturi, konservatorka-restavratorka). Strokovni nadzor je vodila Tjaša Pristov (ZVKDS, OE Ljubljana). Obnovo je financirala Občina Logatec. Vaščani Jakovice se vsem  zahvaljujejo. Za obisk le pozvonite pri najbližjem sosedu in z veseljem vam bo odprl.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi