Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
6°C
JUTRI
15°C
9°C

Kronika zbora v hrambo Knjižnici Logatec

Obrtniški mešani pevski zbor »Notranjska« je 17. novembra Knjižnici Logatec predal 9 knjig rokopisne kronike svojega petintridesetletnega delovanja. Pred tem so bili zvezki preneseni v digitalno obliko in so že dostopni na spletnih straneh Knjižnice.

Knjižnica je s prevzemom obogatila svojo domoznansko zbirko, zbor pa je rokopisne knjige oddal v varno hrambo.

Na priložnostnem dogodku je zapela »Notranjska«, spregovorili sta obe dosedanji kronistki, direktorica knjižnice in Miha Rus, ki je vodil digitalizacijski postopek. Na dogodku navzoči obiskovalci so se po podpisu pogodbe še zadržali in pokramljali z nastopajočimi, osebjem knjižnice in nazdravili dogodku.

Kronika je zdaj javno dostopna zainteresiranim za ogled.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi