Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
3°C
JUTRI
2°C
2°C

Dekle na vrtu zelenem pri Sv.Vidu


Dogodki se prehitevajo in mešajo z množico drugih. Obrtniški zbor »Notranjska« je 18. junija na vrtu logaške zbornice na prireditvi gostil pevce iz Porabja in iz Sežane. Komorni  zbor Zveze Slovencev na Madžarskem in Porabski trio sta na prireditvi Dekle na vrtu zelenem odpela splet narodnih, predvsem porabskih narodnih pesmi, moški oktet Kresnik iz Sežane pa Bogu in poletju odzvanjajoči program. »Notranjska« je dodala nekaj narodnih. Vsi nastopajoči so prireditev – prisluhnilo ji je presenetljivo mnogo poslušalcev – sklenili z Avsenikovo Slovenijo in solistko Petro Nagode ob spremljavi harmonike.

Dan po dnevu državnosti pa je »Notranjska« - tokrat je gostila moški zbor Tabor iz Cerknice – z izdatno organizacijsko pomočjo Hiše na Purgi  pri Sv. Vidu nad Cerknico pripravila domovini posvečen dogodek. Poleg pevcev je sodelovala recitatorka Katja Šivec. V senci lip je izzvenel praznični program. Navdušeno ga je sprejelo za ta kraj prijazno veliko poslušalcev. Zbor pa se je ta dan z bogoslužjem zahvalil tudi za 35 let svojega delovanja. Tudi dogodek pod lipami so pevke in pevci sklenili s Slovenija, odkod lepote tvoje.


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi