Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Damjan Barut prejemnik posebnega priznanja ob ......


NOVICE

| |
19.05.2017      16:46
A A

Damjan Barut prejemnik posebnega priznanja ob Slovesnem dnevu prostovoljstva 2017Deli:

 

18. maj 2017, grad Negova – Gornja Radgona

V življenju posameznik izbira svoje vloge, poklic in dejavnosti, ki jih uresničuje v okviru svojega poklica, družine in prostega časa. Damjan Barut, zaposlen kot višji svetovalec v občinski upravi Občine Logatec in namestnik poveljnika Civilne zaščite v Logatcu, s prejetim posebnim priznanjem podeljenim v okviru natečaja Slovenske filantropije – Naj prostovoljec, zaposlen v javni upravi, dokazuje, kako pomemben je vidik prostovoljstva znotraj družbenega življenja.

Nacionalni tedna prostovoljstva, ki letos poteka od 15. – 21. maja, je poleg praznovanje prostovoljstva postregel s številnimi dogodki in druženji prostovoljcev. Prav takšno druženje isto mislečih posameznikov, ki menijo, da je prostovoljstvo nujno in dobrodošlo v življenju vsakega posameznika, se je uresničilo včeraj v prekrasnem ambientu gradu Negova v Gornji Radgoni. Ob kulturnem programu, ki ga je slovesno, z iskreno besedo in podporo prostovoljstvu, začel župan Občine Gornja Radgona, Stanislav Rojko,so bila podeljena številna priznanja v različnih kategorijah, in sicer:

-       Naj prostovoljec, zaposlen v javni upravi,

-       Junaki našega časa (osnovne in srednje šole ter dijaški domovi) ter

-       Prostovoljstvu prijazna mesta (Občine).

Prejemnik naziva Naj prostovoljec zaposlen v javni upravi za leto 2016 je na predlog Občine Gornja Radgona Ivan Kramberger.

Poleg naziva je Slovenska filantropija podelila tudi posebna priznanja, saj so bile vložene kandidature zelo izenačene. Eno od posebnih priznanj za viden prispevek na področju gasilstva in športa v občini Logatec je prejel tudi Damjan Barut:

 

 »Damjan Barut je zaposlen v upravi Občine Logatec. Kot prostovoljec je aktiven v Prostovoljnem gasilskem društvu Laze-Jakovica in Smučarsko-skakalnem klubu Lovci na daljave. Je višji gasilski častnik, operativec in tudi predavatelj. V športnem klubu pomaga pri izvedbi tekem, bil je vodja rediteljev na državni tekmi, koordinator in pobudnik čistilnih akcij ter je aktivno vključen v vsako klubsko delovno akcijo. Pomembno je prispeval v skupnosti v času žledoloma 2014 in v času povečanih migracij 2015. Damjan Barut je s svojim zgledom in predanostjo prostovoljskemu delu navdih in spodbuda za vse zaposlene na občini Logatec.« (pripravila Slovenska filantropija)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA LOGATEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!