Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zbirali nevarne odpadke ter električno in ......


NOVICE

| |
01.05.2014      15:01
A A

Zbirali nevarne odpadke ter električno in elektronsko opremo


Dragomer, 15. april 2014 – Občani Loga - Dragomerja so se množično odzvali na akciji zbiranja nevarnih odpadkov ter odpadne električne in elektronske opreme (OEEO), ki ju vrhniška komunala v občinah Log - Dragomer, Vrhnika in Borovnica tradicionalno organizira spomladi. Tokrat se je zbiranja OEEO udeležilo 100 občanov, ki so na zbirno mesto pred dragomerškim gasilskim domom prinesli in pripeljali 1,5 tone tovrstnih odpadkov, dobro pa je bila obiskana tudi akcija zbiranja nevarnih odpadkov.


Deli:

Količina zbranih nevarnih odpadkov in OEEO sicer v zadnjih letih strmo upada, a na vrhniški komunali ocenjujejo, da vzrok ni manjša okoljska ozaveščenost, temveč dejstvo, da so občani v zadnjih letih na zbirna mesta že pripeljali večino odsluženih elektronskih in električnih naprav ter strojev, na katerih se je v kleteh in na podstrešjih nabiral prah. Če so na prvi akciji zbiranja OEEO v Občini Log - Dragomer zbrali 10,5 tone odpadkov oziroma še lani dobrih osem ton, je bila ta številka letos precej nižja. Tokrat je sto občanov na zbirno mesto pripeljalo 1.535 kilogramov odsluženih aparatov in strojev. Tako kot lani so tudi letos občani pripeljali največ malih gospodinjskih naprav (610 kg) in televizorjev (705 kg), precej manj pa je bilo tokrat hladilno-zamrzovalnih (180 kg) in velikih gospodinjskih naprav (40 kg).

Na varnem pa je tudi velika količina nevarnih odpadkov. Kot so nam dejali na komunali, so občani akcijo, ki poteka dvakrat na leto, v zadnjih letih nedvomno vzeli za svojo. Na zbirna mesta so pripeljali zdravila, akumulatorje, barve, topila in črnila, pa odpadna jedilna in motorna olja, baterije, spreje, pesticide ter fluorescentne cevi. Nevarne odpadke boste v Dragomerju naslednjič lahko oddali septembra, med letom pa jih lahko pripeljete na Vrhniko, v začasni zbirni center na dvorišču Komunalnega podjetja Vrhnika. Tam jih lahko oddate v ponedeljek, torek, četrtek, petek in soboto od 8. do 9. ure in od 9.30 do 14. ure ter v sredo od 8. do 9. ure in od 9.30 do 17. ure.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!