Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne in zvečer bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Z ministrom o novem avtocestnem priključku


NOVICE

| |
12.05.2016      10:00
A A

Z ministrom o novem avtocestnem priključku


Minister za infrastrukturo dr. Peter Gašperšič se je v okviru obiska vlade v osrednjeslovenski regiji srečal s podžupanom občine Log - Dragomer dr. Simonom Strgarjem in direktorjem občinske uprave Igorjem Rojcem ter Metodom Ropretom, županom občine Brezovica. Z njimi je spregovoril o novem avtocestnem priključku na Lukovici ter ureditvi pločnikov in kolesarskih poti na regionalni cesti med Brezovico in Vrhniko. Pogovora se je udeležil tudi predsednik uprave DARS dr. Tomaž Vidic.


Deli:

Nov avtocestni priključek na Lukovici in povezovalna cesta za zaledje Brezovice sta del infrastrukturnega projekta, s katerim naj bi izboljšali kakovost življenja v osrednjeslovenski regiji. Kot je na srečanju poudaril minister, je glavni namen gradnje novega avtocestnega priključka razbremenitev sedanjega priključka na Brezovici, kar je potrebno tako z vidika prometne varnosti kot tudi razbremenitve regionalne ceste skozi Brezovico. DARS namerava poleg ukrepov na avtocesti in novega nadvoza poskrbeti oziroma zgraditi še 1,7 kilometra dolgo povezovalno cesto od novega avtocestnega priključka do križišča pri železniškem prehodu v Vnanjih Goricah. Ta nov cestni odsek naj bi razbremenil promet skozi Brezovico. Trenutno se pripravlja projektnao dokumentacija za pridobitev gradbenega dovoljenja, prihodnje leto pa naj bi odkupili potrebna zemljišča in pridobili soglasja. Projekt je ocenjen na 27 milijonov evrov (brez DDV). Gradnja naj bi se predvidoma začela leta 2019.

Sicer pa so zbrani nekaj besed namenili tudi ureditvi pločnikov za pešce in kolesarskih poti ob regionalni cesti od Brezovice do Vrhnike. Predstavniki občine Log - Dragomer so na srečanju poudarili, da si želijo poenotene rešitve za kolesarske poti ob glavni prometnici skozi občino in kot primer dobre prakse navedli pločnike in kolesarske poti skozi Brezovico. Po koncu pogovora so se predstavniki obeh občin skupaj z vladno ekipo odpravili še na teren ter si ogledali lokacijo bodočega avtocestnega priključka in križišča pri uvozu v naselje Log pri Brezovici.

 

V. Lovrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!