Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Popoldne bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
9°C | 27°C
sobota, 21.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
torek, 24.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vzpostaviti želijo energetsko pisarno


NOVICE

| |
24.04.2017      23:39
A A

Vzpostaviti želijo energetsko pisarno


Vodstvo občine se je z energetskim svetovalcem iz mreže Ensvet začelo pogovarjati o vzpostavitvi energetske pisarne. V njej bi občani lahko dobili individualne, brezplačne in neodvisne energetske nasvete s področja učinkovite rabe energije in obnovljivih virov.


Deli:

Energetske svetovalnice mreže Ensvet so zgleden primer sodelovanja države in občine v korist občanov, delujejo pod okriljem Eko sklada in so razpršene po celi Sloveniji, takšna pisarna od leta 2012 med drugim deluje tudi na Vrhniki. Kot smo izvedeli, bi jo v prihodnjih mesecih lahko odprli tudi v občini Log - Dragomer. »S svetovalcem iz mreže Ensvet smo navezali prvi stik. Pogovarjali smo se, da bi tudi v naši občini vzpostavili testno energetsko središče, kjer bi bilo občanom na voljo brezplačno svetovanje s področja učinkovite rabe energije in obnovljivih virov,« je pojasnil podžupan Simon Strgar. Kot smo izvedeli, v energetskih pisarnah delujejo usposobljeni neodvisni energetski svetovalci, ki z brezplačnimi nasveti in razgovori občanom pomagajo pri izboru, načrtovanju in uresničevanju naložb na področju učinkovite rabe energije in obnovljivih virov v stanovanjskih stavbah. Svetovalci na primer povedo, kako izboljšati bivalne pogoje, pravilno in učinkovito obnavljati hišo ali stanovanje, kako načrtovati novogradnjo, in odgovorijo na ostala energetska vprašanja. Kdaj naj bi pisarna odprla vrata, še ni znano, želijo si, da bi ta začela delovati v prvi polovici letošnjega leta. Za zdaj so občinski uslužbenci opravili prve informativne pogovore in se dogovorili o osnovnih smernicah. V primeru, da bo pisarna zaživela, pa bo energetski svetovalec na osnovni šoli in v vrtcu začel s programi ozaveščanja ter pripravil delavnice za občane.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!