Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno, zjutraj in dopoldne bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Zvečer se bo od zahoda znova pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
2°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Veste, zakaj so prestavili znak Lukovica?


NOVICE

| |
14.01.2015      19:52
A A

Veste, zakaj so prestavili znak Lukovica?


Krajevno tablo Lukovica na Barju so konec lanskega leta prestavili za nekaj sto metrov. Razloga za ta ukrep sta dva.


Deli:

Kot nam je pojasnil Matevž Snoj iz Komunalnega podjetja Vrhnika, so v dogovoru z občino znak za naselje, ki označuje vas Lukovica, z občinske meje prestavili bližje k hišam. »Takšna postavitev table na območje, kjer se začne strnjeno naselje, je bolj smiselna, saj znak označuje začetek naselja.« Kljub prestavitvi znaka se meje občine in krajevne meje ne spreminjajo.

Drugi razlog za novo lokacijo znaka pa je, da je bil ta pogosto poškodovan. »Tabla je stala na takšnem mestu, da so jo vozniki pri obračanju zelo pogosto poškodovali,« nam je povedala Tanja Krušič iz občinske uprave. Zviti znak je posnela tudi kamera Googlovega vozila Street View.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!