Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
14°C
0°C
JUTRI
14°C
1°C
Deli
2921

V pripravi nov letni program športa

Občina v sodelovanju s športnimi društvi in strokovno pomočjo pripravlja prenovljen pravilnik o sofinanciranju športa v Občini Log - Dragomer, v katerem bodo določeni pogoji, merila in postopek dodeljevanja finančnih sredstev za sofinanciranje športnih programov. Kot smo izvedeli, bo dokument usklajen z vsemi veljavnimi zakoni in pravilniki s tega področja, obenem pa naj bi upoštevali tudi lokalne posebnosti.

Pripravljavci so se prenove pravilnika lotili v poznih spomladanskih mesecih, ko so s strokovno pomočjo pripravili osnutek novega pravilnika, ki je bil usklajen z novim zakonom o športu in nacionalnim programom športa. Kot nam je zaupal podžupan Simon Strgar, so osnutek poslali vsem občinskim športnim društvom, ta so ga lahko pregledala in podala svoje komentarje in priporočila: »Želeli smo si, da bi se odzvalo več društev, možnost sodelovanja sta izkoristili le dve društvi. Na osnovi teh komentarjev in priporočil je strokovnjakinja osnutek popravila in ga prilagodila.« Gradivo naj bi septembra na mize dobil pristojni odbor, nato pa naj bi romal še pred svetnike. Če bo šlo vse po načrtih, bo še v letošnjem letu sprejet prenovljen dokument. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!