Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Stališča glede občinskega prostorskega načrta ......


NOVICE

| |
24.09.2015      15:47
A A

Stališča glede občinskega prostorskega načrta v zadnjih usklajevanjih


Občina Log - Dragomer je le še nekaj korakov oddaljena od sprejema občinskega prostorskega načrta, ki naj bi bil rezultat soglasja več deležnikov, ki so sodelovali pri nastajanju tega pomembnega dokumenta. V kratkem naj bi predlog romal pred občinske svetnike, nato pa naj bi ga poslali soglasodajalcem.


Deli:

Pred tremi leti in pol so se občani na javnih obravnavah, ki so ločeno potekale za vsa tri naselja, lahko seznanili z dopolnjenim osnutkom občinskega prostorskega načrta (OPN). Takrat je potekalo tudi dvomesečna javna razgrnitev tega dokumenta ter vlaganje pripomb. Javna razgrnitev je bila zelo plodna, saj je občina prejela kar 108 pripomb, najdaljša pa je bila skupaj s prilogami dolga kar 194 strani. Sledila je priprava podlag oziroma izhodišč za odločanje, ki jih je pripravila Kaliopa, sedaj pa je dokument v fazi, ko ga bodo na seji obravnavali občinski svetniki.
»Občinski prostorski načrt je v fazi, ko 'peglamo' zadnje detajle in malenkosti. Uskladili smo strokovna stališča, stališča, ki nam jih je pustila prejšnja občinska uprava, ki – moram reči – se je zelo resno lotila tega projekta, uskladili smo jih s stališči, ki jih je zavzel odbor za prostorsko planiranje in gospodarjenje z nepremičninami. Skupaj smo na končnem srečanju stališča uskladili še z županovim mnenjem,« je povedal Miran Stanovnik in pojasnil, da je dokument rezultat pogovorov in dogovorov, »zadovoljen in vesel sem, da je šel dokument skozi s konsenzom in pametnim pristopom in niti za stotinko sekunde ni bilo dvoma, da bo šel kdo v kakšno preglasovanje.«
Občinski prostorski načrt je sicer dokument, ki določa cilje in izhodišča prostorskega razvoja občine, prostorske ureditve lokalnega pomena ter pogoje umeščanja objektov v prostor ob upoštevanju usmeritev državnih prostorskih aktov, razvojnih potreb občine in varstvenih zahtev. Cilj OPN je omogočiti skladen prostorski razvoj in dolgoročno zadovoljevanje in usklajevanje razvojnih ter ostalih potreb z javnimi koristmi na področjih varstva okolja in naravnih virov, ohranjanja narave in kulturne dediščine, obrambe ter varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami.
Župan nam je potrdil, da bodo po sprejemu OPN najverjetneje začeli s postopkom za njegovo spremembo. Pripombe na dopolnjen osnutek OPN so namreč zainteresirani lahko vložili že več kot pred tremi leti, od takrat se je marsikaj spremenilo, marsikdo pa je tudi zamudil rok za oddajo pripombe. »Želimo poudariti, da je to živ dokument, ki ga je treba obnavljati in prilagajati dogodkom okrog nas,« je še zaključil župan Miran Stanovnik.


V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!