Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Drage sosede, spoštovani sosedje!


ŽUPANOVA BESEDA

| |
22.12.2015      15:33
A A

Drage sosede, spoštovani sosedje!Deli:

V nabiralnike ste prejeli setvene koledarje, ki imajo poleg uporabne tudi sporočilno vrednost. Za nami je že dobro leto medsebojnega druženja in ocenim lahko, da smo sejali dobro seme, ki je tudi že obrodilo sadove. Pohvalno in razveseljivo je to, da vas je veliko sodelovalo v aktivnostih, ki smo jih skupaj pripeljali do cilja ali pa skoraj do njega. Dober temelj je bilo zagotovo to, da smo uskladili poglede in odnos do proračuna, pri uresničevanju katerega nas ni zmotila niti rahla časovna zamuda. Ob tem je potrebno poudariti tudi dobro sodelovanje svetnikov občinskega sveta in motiviranih sodelavcev občinske uprave.
Temeljito in analitično smo se lotili reševanja izzivov v naši občini ter prišli do pomembnih dokumentov, kot so strategija razvoja občine, prometna študija, študija poplavne ogroženosti, idejni predlog za prostorsko ureditev občine, v pripravi sta predloga za ureditev lokalnih središč naselij Dragomer in Log pri Brezovici, k trajnostnem razvoju občine pa seveda spada tudi projekt lokalne tržnice, ki je v fazi priprave. Težko pričakovani občinski prostorski načrt je po dolgih letih pripravljanja v zaključni fazi, za kar so garali člani odbora za prostorsko planiranje in gospodarjenje z nepremičninami ter strokovni sodelavci. Vse našteto je dobra podlaga za oblikovanje varnejšega in bivalno prijetnejšega življenjskega okolja, ki si ga vsi zaslužimo.

Od investicijskih projektov, ki so povezani z boljšo izrabo energije, moram omeniti zaključeno prenovo kotlovnice v osnovni šoli Log - Dragomer in prenovo kotlovnice v vrtcu Dragomer, kjer zdaj namesto kurilnega olja uporabljajo zemeljski plin. Zdi se mi prav, da omenimo tudi temeljito prenovo kuhinje v vrtcu Dragomer in sanacijo vodotoka Molščica. Na področju družabnega življenja smo prenovili shemo praznovanja občinskega praznika, ki je pridobila tudi humanitarno noto, uvedli aktivne počitnice za šolske otroke in pričeli z letnim programom izobraževanja odraslih. Sicer pa je prav, da v teh dneh ne pozabimo poštarjev, ki se tudi vsak dan dve uri več družijo z nami, ker so uslišali naša prizadevanja in razširili območje delovanja ter podaljšali delovni čas.

Verjamem, da delimo isto mnenje, da je najbolj pomembno vlaganje v čisto okolje in pitno vodo, zato naj povem, da je naša občina pridobila sredstva iz kohezijskega sklada za izgradnjo visoke cone z vodohranom na Lukovici, ki bi lahko zaživela že v naslednjem letu. Za nas najpomembnejše pa je, da smo z večmesečnim časovnim naskokom prvi v državi na ministrstvo za okolje in prostor naslovili vlogo za pridobitev kohezijskih sredstev za rešitev težav na področju odpadnih voda in čistilne naprave, čemur z eno besedo pravimo kanalizacija. Obravnavanje naše vloge aktivno in budno spremljamo.

 

O tem, kaj vse je potrebno, je bilo že veliko napisanega, zato z namenom pišem o opravljenih nalogah in projektih, ker je le iz tega razvidna naša skupna učinkovitost. Ob zaključku leta se vam zahvaljujem za izkazan optimizem in vsestransko pomoč na poti k skupnemu cilju. Ostanimo enotni tudi v bodoče.

 

Miran Stanovnik, župan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!