V novembru je potekalo redno srečanje lokalne akcijske skupine Starosti prijazne občine Log-Dragomer, ki bdi nad uresničevanjem strategije Starosti prijazne občine, sprejete leta 2022. Obenem je naloga skupine tudi povezovanje v sodelovanje različnih organizacij in društev na področju staranja ter prenos informacij v Občini.
Trenutno je v izvajanju dvoletni načrt za uresničevanje strategije Starosti prijazne občine. Na srečanju so bile na kratko predstavljene izvedene aktivnosti, čas je bil namenjen tudi širši vpetosti Občine v svetovno in slovensko mrežo starosti prijaznih mest in občin.
V svetovni mreži, v katero je vključena tudi Občina Log-Dragomer, je po vsem svetu vključenih več kot 1400 mest in občin iz več kot 51 držav, ki si prizadevajo biti prijazne za bivanje starejših občanov, kakor tudi za vse ostale. Starosti prijazno okolje namreč koristi vsem članom skupnosti, saj odpravlja fizične in družbene ovire, spodbuja vključevanje, izboljšuje dostopnost, odpravlja neenakosti med spoloma ter pomaga krepiti odpornost skupnosti na izredne razmere.
V slovenski mreži se občina udeležuje različnih strokovnih okroglih miz, predvsem pa se povezuje z drugimi Do starosti prijaznimi občinami. Na ta način spoznava dobre prakse in izzive, s katerimi se soočajo druge občine.
Ob koncu srečanja so bili člani povabljeni k izpolnjevanju evalvacijskega vprašalnika. Ob delu, ki se izvaja v okviru Starosti prijazne občine zadnjih nekaj let, je potreben pogled nazaj, da pohvalimo dosežke, hkrati pa razmislimo, kaj je še potrebno izboljšati in kje nas čaka še veliko dela v prihodnje.
Dobra udeležba ter zagnanost članov, ki skrbno bdijo in opozarjajo na pereča področja, nam lahko vlivata voljo in zaupanje, da je občina na pravi poti ter je korak za korakom vse bolj prijazna za vse občane.
Katja Bhatnagar





