Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
7°C
-6°C
PON.
10°C
-4°C
Deli
3041

Županova petka za odlični gimnastičarki

Tokratno županovo petko sta zaradi izjemnih športnih dosežkov prejeli dve dekleti, domačinki iz Dragomerja in Loga. Petnajstletna Ivona Vukičević, sicer članica mladinske državne reprezentance, ki se lahko pohvali z drugim mestom v mnogoboju za državno prvenstvo in s petnajstim mestom na ekipnem evropskem prvenstvu v Španiji. Njena mlajša kolegica Neža Podvratnik pa šteje trinajst let in se lahko pohvali s prvim mestom v mnogoboju za državno prvenstvo in šestim mestom v mnogoboju s pokalnega tekmovanja v Belgiji. Neža je sicer članica državne kadetske reprezentance.

Obe trenirata v klubu za ritmično gimnastiko Tim v Ljubljani in sicer šestkrat na teden po štiri ure na dan. Kljub temu, da sta uspešni v športu pa se lahko obe pohvalita tudi z uspehom v šoli. Na vprašanje kako združujeta šport, vsa potovanja na tekme v tujino in šolo sta v en glas odgovorili, da z rednim delom in organizacijo dneva. Njuna trenerka Mojca Rode, sicer nekdanja uspešna ritmična gimnastičarka sicer pa tudi partnerica Mitje Petkovška ju opiše s temi besedami: 'Ivona je predana s srcem in dušo, zato verjamem, da bo njena športna pot dolga in uspešna, Neža je še mlada tekmovalka a izjemno nadarjena, ki pridno nabira izkušnje in prav tako zelo pridna tako, da verjamem, da bo njena pot zelo uspešna. Danes dobra ritmična gimnastičarka za uspeh v prvi vrsti rabi od narave dano dobro telo, glavo na mestu, da razume kaj dela vsak dan v telovadnici ker je to ogromno enega garanja in trenerja, ki jo zna usmerjati ter starše, ki ji stojijo ob strani. Gimnastika lahko veliko da vsakemu, ki ga trenira, saj ga naredi posebnega med vrstniki. Tu je ogromno garanja, dobiš delavne navade ter skromnost in sposobnost prilaganja ko je treba potrpeti. In pa seveda lepo postavo. Ne poznam dekleta, ki se je ukvarjala s tem športom in ki ne bi imela lepe drže telesa in dvignjeno glavo.'

Dekletoma je nekaj spodbudnih besed povedal tudi župan Miran Stanovnik: 'Tudi sam sem bil športnik in v mladih letih bi mi veliko pomenilo, da bi kdo v mojem okolju prepoznal moje dosežke, prepoznal potrebo po spodbujanju. Mislim, da je prav, da v teh časih prepoznamo ta trud, te talente in ga nagradimo  vsaj z neko simboliko in v tem vidim smisel ker ni vse v denarju ampak  spodbudi in da pokažemo staršem in družinam njihove dosežke opazimo, da jih spremljamo.  To je nekaj kar lahko naredimo in se trudimo, da jih pravočasno opazimo, čeprav včasih pride županova petka prepozno. Čeprav to ni nagrada v obliki finančne pomoči pa lahko nudimo vsaj neko moralno oporo, saj kolikor mi je znano tudi gimnastika, ki sicer ne velja za zelo drag šport, predstavlja vseeno določen finančni zalogaj, že samo za gimnastično obutev starši plačujejo po nekaj sto evrov letno. Zato pozivam podjetnike iz našega okolja, ki tole berejo, da razmislijo ali koga zanima, da tudi finančno podprejo mlade športnike.'

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!