Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športfejst privabil ljubitelje športa in ......


ŠPORT

| |
18.09.2015      12:09
A A

Športfejst privabil ljubitelje športa in zabave


Občina Log - Dragomer je že deveto leto zapored v sodelovanju z lokalnimi društvi organizirala športno-zabavno prireditev Športfejst, ki je bila tudi tokrat namenjena vsem, ki so želeli dan preživeti v gibanju, dobri družbi ter ob glasbi, hrani in pijači.


Deli:
Praznik športa je tokrat potekal na dveh prizoriščih, na Logu in v Dragomerju, kjer je bilo pestro cel dan. Tudi tokrat se je na prireditvi predstavila večina športnih društev, ki delujejo v občini, pestra ponudba pa je v oba športna parka privabila ljubitelje različnih športnih aktivnosti. Športfejst bi se sicer moral odviti že teden dni prej, a so ga organizatorji zaradi močnega deževja prestavili. Poteza se je izkazala za odlično, saj so obiskovalce cel dan božali sončni žarki.
Prireditev se je tradicionalno začela že v jutranjih urah, ko so na Ključ krenili pohodniki Planinskega društva Rega, kmalu za njimi pa so se skupaj z Društvom upokojencev Log do Ferjanke odpravile še družine. Na nogometni zelenici se je že zjutraj začel odvijati nogometni turnir za otroke. Ti so se pomerili v dveh kategorijah, cicibani U9 in mlajši dečki U12. V najmlajši kategoriji so se v spretnosti z okroglim belim usnjem merile štiri ekipe: NK Dragomer, NK Olimpija, NK Arne Tabor in NK Slovan, pri mlajših dečkih pa domačini in Olimpija. Turnir se je popoldan nadaljeval še s tekmo članov. Na drugi strani športnega parka je na plezalni steni potekalo državno prvenstvo v balvanskem plezanju, ki se je nadaljevalo tudi v nedeljo. Udeležilo se ga je 184 tekmovalcev iz celotne Slovenije, ki so jih pod steno spodbujali številni ljubitelji športnega plezanja. ŠD Škulja Barje pa je pripravilo tekmovanje v škuljanju, starodavni, športni in družabni igri, ki se ga je udeležilo 15 tekmovalcev. Ti so se tokrat pomerili eden na enega. Prizorišče v športnem parku je v popoldanskih urah gostilo tudi navijaške delavnice z Žabicami, izpeljali pa so še tradicionalno dih jemajoče tekmovanje Frogs Cheer Challange – memorial Mili Gerbec.

Dan je bilo pester tudi v Dragomerju. Na s soncem obsijanem balinišču so se pomerili balinarji iz cele Slovenije. Med dvanajstimi ekipami pa so bili že na petem memorialu Slavka Vindišarja najuspešnejši domačini. V dvorani TC-centra so na svoj račun prišli ljubitelji dvoranskih športov, najprej otroci, ki so se spoznali s karatejem "shotokan", nato pa še odrasli na TRX-tekmovanju ter tekmovanju v Cooperjevem testu. Dvoranski del se je zaključil s predstavitvijo nove vadbe FIT BURN.
V večernih urah so na svoj račun prišli še ljubitelji druženja in zabave, ki jih je zabaval Rusko Richie. Obiskovalci so se lahko pomerili v dvigovanju uteži oziroma "bench pressu", migali v ritmih zumbe in se potili na "bootcampu", pravi šov pa so s plesnimi in navijaškimi koreografijami pripravile tudi Žabice. (V. L.)

Rezultati državnega prvenstva v balvanskem plezanju
Cicibanke:
1. mesto, Liza Novak
2. mesto, Ema Seliškar
3. mesto, Gaja Štalekar

Cicibani:
1. mesto, Tim Korošec
2. mesto, Aljaž Križnar
3. mesto, Janej Kotar Tominšek

Mlajše deklice:
1. mesto, Erna Sefić
2. mesto, Letija Fajfar
3. mesto, Dominika Kodra

Mlajši dečki:
1. mesto, Lan Möscha
2. mesto, Anej Batagelj
3. mesto, Miha Miljavec

Starejše deklice:
1. mesto, Urška Repušič
2. mesto, Mia Krampl
3. mesto, Vita Lukan

Starejši dečki:
1. mesto, Maks Bogolin
2. mesto, Kilian Čop
3. mesto, Nik Golej

Kadeti:
1. mesto, Matic Kotar
2. mesto, Zan Sudar
3. mesto, Miha Hajna

Kadetinje:
1. mesto, Janja Garnbret
2. mesto, Tjaša Slemenšek
3. mesto, Sara Lukič

Mladinke:
1. mesto, Staša Gejo
2. mesto Tjaša Kalan
3. mesto, Kaja Skvarč Božič

Mladinci:
1. mesto, Martin Bergant
2. mesto, Jure Primc
3. mesto, Anže Peharc

Članice:
1. mesto, Janja Garnbret
2. mesto, Katja Kadič
3. mesto, Staša Gejo

Člani:
1. mesto, Urban Primožič
2. mesto, Jure Bečan
3. mesto, Martin Bergant

Rezultati škuljanja:
1. mesto, Tjaš Kumer
2. mesto, Drago Vuleta
3. mesto, Miloš Sumina
V metu v tarčo je zmagal Tjaš Kumer.

Rezultati nogometnega turnirja:
U12:
NK Dragomer : NK Olimpija 5 : 1

Člani:
NK Dragomer : ŠD Dren 2 : 2

Rezultati 5. memoriala Slavka Vindišarja:
1. mesto, Kamnoseštvo Kociper
2. mesto, TITA Nova Gorica
3. mesto, Radna
4. mesto, Logatec

Rezultati 8. memoriala Mili Gerbec:
Partnerski dvigi:
1. Sever & Remškar, ŠŠD Log-Dragomer
2. Obal & Tola, ŠŠD Log-Dragomer

Dekliški skupinski dvigi:
1. Pegice, ŠŠD Log-Dragomer
2. Žabice, ŠŠD Log-Dragomer
3. Sovice, ŠD Sovice

"Freestyle cheer" plesni pari:
1. Špela & Liza, ŠŠD Log-Dragomer
2. Melita & Tereza, ŠD Pike
3. Ajda & Katja, ŠŠD Log-Dragomer


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!