Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športfejst privabil ljubitelje športa in ......


ŠPORT

| |
18.09.2015      12:09
A A

Športfejst privabil ljubitelje športa in zabave


Občina Log - Dragomer je že deveto leto zapored v sodelovanju z lokalnimi društvi organizirala športno-zabavno prireditev Športfejst, ki je bila tudi tokrat namenjena vsem, ki so želeli dan preživeti v gibanju, dobri družbi ter ob glasbi, hrani in pijači.


Deli:
Praznik športa je tokrat potekal na dveh prizoriščih, na Logu in v Dragomerju, kjer je bilo pestro cel dan. Tudi tokrat se je na prireditvi predstavila večina športnih društev, ki delujejo v občini, pestra ponudba pa je v oba športna parka privabila ljubitelje različnih športnih aktivnosti. Športfejst bi se sicer moral odviti že teden dni prej, a so ga organizatorji zaradi močnega deževja prestavili. Poteza se je izkazala za odlično, saj so obiskovalce cel dan božali sončni žarki.
Prireditev se je tradicionalno začela že v jutranjih urah, ko so na Ključ krenili pohodniki Planinskega društva Rega, kmalu za njimi pa so se skupaj z Društvom upokojencev Log do Ferjanke odpravile še družine. Na nogometni zelenici se je že zjutraj začel odvijati nogometni turnir za otroke. Ti so se pomerili v dveh kategorijah, cicibani U9 in mlajši dečki U12. V najmlajši kategoriji so se v spretnosti z okroglim belim usnjem merile štiri ekipe: NK Dragomer, NK Olimpija, NK Arne Tabor in NK Slovan, pri mlajših dečkih pa domačini in Olimpija. Turnir se je popoldan nadaljeval še s tekmo članov. Na drugi strani športnega parka je na plezalni steni potekalo državno prvenstvo v balvanskem plezanju, ki se je nadaljevalo tudi v nedeljo. Udeležilo se ga je 184 tekmovalcev iz celotne Slovenije, ki so jih pod steno spodbujali številni ljubitelji športnega plezanja. ŠD Škulja Barje pa je pripravilo tekmovanje v škuljanju, starodavni, športni in družabni igri, ki se ga je udeležilo 15 tekmovalcev. Ti so se tokrat pomerili eden na enega. Prizorišče v športnem parku je v popoldanskih urah gostilo tudi navijaške delavnice z Žabicami, izpeljali pa so še tradicionalno dih jemajoče tekmovanje Frogs Cheer Challange – memorial Mili Gerbec.

Dan je bilo pester tudi v Dragomerju. Na s soncem obsijanem balinišču so se pomerili balinarji iz cele Slovenije. Med dvanajstimi ekipami pa so bili že na petem memorialu Slavka Vindišarja najuspešnejši domačini. V dvorani TC-centra so na svoj račun prišli ljubitelji dvoranskih športov, najprej otroci, ki so se spoznali s karatejem "shotokan", nato pa še odrasli na TRX-tekmovanju ter tekmovanju v Cooperjevem testu. Dvoranski del se je zaključil s predstavitvijo nove vadbe FIT BURN.
V večernih urah so na svoj račun prišli še ljubitelji druženja in zabave, ki jih je zabaval Rusko Richie. Obiskovalci so se lahko pomerili v dvigovanju uteži oziroma "bench pressu", migali v ritmih zumbe in se potili na "bootcampu", pravi šov pa so s plesnimi in navijaškimi koreografijami pripravile tudi Žabice. (V. L.)

Rezultati državnega prvenstva v balvanskem plezanju
Cicibanke:
1. mesto, Liza Novak
2. mesto, Ema Seliškar
3. mesto, Gaja Štalekar

Cicibani:
1. mesto, Tim Korošec
2. mesto, Aljaž Križnar
3. mesto, Janej Kotar Tominšek

Mlajše deklice:
1. mesto, Erna Sefić
2. mesto, Letija Fajfar
3. mesto, Dominika Kodra

Mlajši dečki:
1. mesto, Lan Möscha
2. mesto, Anej Batagelj
3. mesto, Miha Miljavec

Starejše deklice:
1. mesto, Urška Repušič
2. mesto, Mia Krampl
3. mesto, Vita Lukan

Starejši dečki:
1. mesto, Maks Bogolin
2. mesto, Kilian Čop
3. mesto, Nik Golej

Kadeti:
1. mesto, Matic Kotar
2. mesto, Zan Sudar
3. mesto, Miha Hajna

Kadetinje:
1. mesto, Janja Garnbret
2. mesto, Tjaša Slemenšek
3. mesto, Sara Lukič

Mladinke:
1. mesto, Staša Gejo
2. mesto Tjaša Kalan
3. mesto, Kaja Skvarč Božič

Mladinci:
1. mesto, Martin Bergant
2. mesto, Jure Primc
3. mesto, Anže Peharc

Članice:
1. mesto, Janja Garnbret
2. mesto, Katja Kadič
3. mesto, Staša Gejo

Člani:
1. mesto, Urban Primožič
2. mesto, Jure Bečan
3. mesto, Martin Bergant

Rezultati škuljanja:
1. mesto, Tjaš Kumer
2. mesto, Drago Vuleta
3. mesto, Miloš Sumina
V metu v tarčo je zmagal Tjaš Kumer.

Rezultati nogometnega turnirja:
U12:
NK Dragomer : NK Olimpija 5 : 1

Člani:
NK Dragomer : ŠD Dren 2 : 2

Rezultati 5. memoriala Slavka Vindišarja:
1. mesto, Kamnoseštvo Kociper
2. mesto, TITA Nova Gorica
3. mesto, Radna
4. mesto, Logatec

Rezultati 8. memoriala Mili Gerbec:
Partnerski dvigi:
1. Sever & Remškar, ŠŠD Log-Dragomer
2. Obal & Tola, ŠŠD Log-Dragomer

Dekliški skupinski dvigi:
1. Pegice, ŠŠD Log-Dragomer
2. Žabice, ŠŠD Log-Dragomer
3. Sovice, ŠD Sovice

"Freestyle cheer" plesni pari:
1. Špela & Liza, ŠŠD Log-Dragomer
2. Melita & Tereza, ŠD Pike
3. Ajda & Katja, ŠŠD Log-Dragomer


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!