Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športfejst je bil obsijan s soncem


ŠPORT

| |
09.09.2013      22:32
A A

Športfejst je bil obsijan s soncem


Tradicionalna športno-zabavna prireditev Občine Log - Dragomer je tudi letos v oba športna parka privabila veliko rekreativnih športnikov, za katere so organizatorji pripravili pestro paleto športov. Znova so svoje moči združila društva, ki delujejo v občini, taktirko pa je tokrat prevzel NK Dragomer.


Deli:

Prireditev se je tako kot prejšnja leta začela v jutranjih urah, ko so pohodniki Planinskega društva Rega krenili na Ključ, za njimi pa ste se lahko skupaj z DU Log odpravili na krajši družinski pohod po mejah občine. V hrib so zapeljali tudi gorski kolesarji, ki so se prav tako podali na pot po mejah Občine Log - Dragomer. Kot nam je zaupal Simon Strgar iz Športnega društva Log, je turo letos prekolesarilo šest kolesarjev, strmine pa so premagovali okoli sedem ur.

Dopoldne je bilo pestro tudi v obeh športnih parkih. V Dragomerju so se na balinišču, obsijanem s soncem, udarili balinarji iz 14 ekip. Dragomerški balinarji so v sklopu Športfejsta priredili že 3. memorialni turnir Slavka Vindišarja. Že drugič zapored je zmagala ekipa s Primorskega, BŠD Cesta, ki je v finalu premagala sosede z Brezovice, BK Radna. Tretja je bila ekipa Šiške, četrti pa so bili domači balinarji. Več pa je povedal Branko Šefran: "Prireditev je odprl Mladen Sumina, pripravili smo tudi krajši kulturni program. Dragomerški trio je pod vodstvom naše umetnice Lilijane zapel dve pesmi v spomin Slavku Vindišarju. Na prireditvi je, ob velikem številu gledalcev, vladalo prijetno vzdušje."

 

REZULTATI 3. MEMORIALNEGA TURNIRJA SLAVKA VINDIŠARJA:

Četrtfinale

CESTA : BLAGAJANA   9:8

DRAGOMER 2 : KOLEKTOR IDRIJA   6:2

RADNA : DRAGOMER 1   8:6

JAMA : ŠIŠKA   0:13

Polfinale

CESTA : ŠIŠKA   10:4

DRAGOMER 2 : RADNA   6:7

Tekma za 3. mesto

ŠIŠKA : DRAGOMER 2   10:5

Finalna tekma za 1. mesto

CESTA : RADNA   13:2

 

Na drugem koncu športnega parka, na oranžnem pesku, pa so se medtem potili tenisači. Igralci iz Občine Log - Dragomer, z Vrhnike in iz Borovnice so se pomerili na teniškem turnirju dvojic, ki se ga je udeležilo dvajset parov. V napeti končnici sta na domačem terenu slavila Dragomerčana, ki sta bila boljša od Borovničanov.

 

REZULTATI TENIŠKEGA TURNIRJA DVOJIC:

1. mesto: Josip Kovačevič/Janez Gaberščik (Občina Log - Dragomer)

2. mesto: Petrič/Petrič (Borovnica)

3. mesto: Aljoša Seljak/Jošt Plestenjak

 

Finale

Josip Kovačevič/Janez Gaberščik – Petrič/Petrič   6:4, 2:6, 11:9

Tekma za 3. mesto

Aljoša Seljak/Jošt Plestenjak/Jože Grdadolnik/Matjaž Ličer   9:6

 

V Športnem parku Log pa so derbiji potekali na nogometni zelenici in plezalni steni. Na tej se je v soboto odvilo državno prvenstvo v balvanskem plezanju za kadete in kadetinje, mladince in mladinke ter člane in članice. Naslednji dan pa so gledalci lahko navijali še za mlajše plezalce. Tudi tokrat so se v steni odvili napeti boji, gledalci pa so pri plezanju lahko opazovali tako najmlajše plezalne upe kot zelo izkušene plezalce. Državno prvenstvo se je na Log vrnilo po treh letih premora, v vmesnem obdobju so namreč korenjaki tu organizirali odmevne tekme svetovnega prvenstva. Tudi tokrat so upravičili svoj sloves. Na tekmovanje, ki je potekalo dva dni, se je prijavilo več kot 200 tekmovalcev.

 

REZULTATI DRŽAVNEGA PRVENSTVA V BALVANSKEM PLEZANJU:

Člani:

1. Sergej Epih

2. Dominik Fon

3. Jakob Šparovec

 

Članice:

1. Mateja Hohkraut

2. Katja Kadič

3. Tjaša Kalan

 

Mladinci:

1. Dominik Fon

2. Anže Varga

3. Klemen Dretnik

 

Mladinke:

1. Katja Kadič

2. Anja Šerbinek

3. Ajda Remškar

 

Kadeti:

1. Anže Peharc – SUPERFINALE

2. Milan Preskar – SUPERFINALE

3. Jure Primc

 

Kadetinje:

1. Julija Kruder

2. Tjaša Kalan

3. Veronika Meke

 

Starejši dečki:

Miha Hajna

Zan Sudar

Matic Kotar

 

Starejše deklice:

Janja Garnbret

Larisa Fabjan

Brina Pirc

 

Mlajši dečki:

Maks Bogolin

Kilian Čop

Klemen Novak

 

Mlajše deklice:

Vita Lukan

Janja Oblak

Alja Zalar

 

Cicibani:

Lan Möscha

Rok Kralj

Gal Leskovar

 

Cicibanke:

Erna Sefić

Liza Novak

Anja Balantič

 

Za okroglim usnjem pa so se na zelenici ves dan podili nogometaši. Zjutraj so izpeljali tri otroške nogometne turnirje, za zaključek pa še ekshibicijsko tekmo med domačimi veterani Dragomerja in veterani Olimpije. "Tokrat je Olimpija prišla z izjemno zvenečo zasedbo bivših reprezentantov z Erminom Šiljakom na čelu (član uprave domačega kluba). Družbo so mu delali Rudonja, Gliha, Protega, Prelogar, Bajraktarević, Pate in drugi bivši asi slovenskega nogometa. Ravno Šiljak je dokazal, zakaj je še vedno eden najboljših strelcev slovenske reprezentance, saj je zabil dvakrat in Olimpijo popeljal do lepega vodstva. No, domači asi se niso predali in so se upirali tako dolgo, da so naposled prek Mercine, Mitiča in Teska povedli in do konca zadržali pozitiven rezultat," je tekmo opisal predsednik NK Dragomer Aleš Sumina.

 

REZULTATI NOGOMETNIH TEKEM:

Mlajši dečki

Dragomer : MNC Vrhnika - Borovnica skupaj   8:1

 

U-11

Dragomer : Arne Tabor 69   6:3

 

U-10

Dragomer : Borovnica   0:0

Dragomer : Logatec   6:2

Dragomer : ŠD Dren   2:2

Logatec : ŠD Dren   1:2

ŠD Dren : Borovnica   1:1

Logatec : Borovnica   1:1

 

Veterani

Dragomer : Olimpija  3:2

Strelci za Dragomer: Mitić, Mercina in Tesko

Strelec za Olimpijo: Šiljak (2)

 

Popoldne so se v loškem športnem parku na atraktivni tekmi udarili še košarkarji. Ekipa Ernesta Novaka je bila prepričljivejša in je ekipo Marka Mavriča ugnala za 19 točk. Končni rezultat pa je bil 68:49. Ves dan je bilo živahno tudi na žabjem koncu. Plesno-navijaška skupina Žabice je na svoji stojnici novačila novince, ki so jih vpisovali v svoje programe, pridružili pa ste se jim lahko tudi na cheer športnih, cheerleading in cheerdance delavnicah, na katerih ste z njimi izdelovali pompone, se učili novih plesnih korakov, akrobacij in dvigov. Žabice so se predstavile tudi s svojim šov programom, na košarkarskem igrišču pa se je odvilo vratolomno tekmovanje v partnerskih dvigih, ki so ga posvetili mami žabi – Mili Gerbec.

 

REZULTATI MEMORIALA MILI GERBEC:

1. mesto: Lina Kogoj in Matjaž Gerbec

2. mesto: Lucija Jeršin in Alfi Šnuderl

3. mesto: Ingrid Sever in Miha Gerbec

 

V Športnem parku Log ste se lahko udeležili joge v naravnem okolju, predstavili so se gasilci, spoznali pa ste tudi novo fitnes vadbo v TC centru, bokwo, ki je obnorela svet. Tako kot prejšnja leta tudi tokrat v večernih urah ni manjkalo glasbe; obiskovalce Športnega parka Log je zabaval ansambel Toplar, organizatorji pa so pripravili dražbo za košarkarski dres s podpisi slovenskih reprezentantov.

 

Aleš Sumina iz NK Dragomer, ki je letos prevzel organizacijo Športfejsta, je bil s to po zaključku prireditve izjemno zadovoljen. Kot nam je povedal, se je v pestrem športnem programu tudi tokrat našlo za vsak okus nekaj. Obisk športnih dogodkov je bil dober, malo je bil razočaran le nad večernim delom, na katerem so pričakovali nekoliko več ljudi.

 

V. E.

Foto: V. E., A. G.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!