Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 2°C
nedelja, 25.02.2018
-8°C | -5°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Proračun še pred občane


NOVICE

| |
05.12.2013      16:27
A A

Proračun še pred občane


Log - Dragomer, 4. december 2013 – Potem ko so se z osnutkom proračuna za leto 2014 seznanili občinski svetniki, ga je občinska uprava na zboru občanov predstavila še Log-Dragomerčanom. Tako kot lani je v večnamenski prostor osnovne šole prišla peščica občanov, ki pa so s konstruktivnim dialogom pomagali pri soustvarjanju proračuna.


Deli:

Kljub lanski nekoliko slabši udeležbi občanov na zboru župan Sumina tudi tokrat ni prekinil pozitivne prakse, ki jo je uvedel ob ustanovitvi občine, in je tako kot vsa leta doslej ob koncu leta sklical zbor občanov, na katerem so se prebivalci seznanili z osnutkom proračuna. V uvodnem delu je Sumina zbranim predstavil glavne postavke proračuna in načrtovane investicije v prihodnjem letu, nekaj besed pa je namenil tudi tekočim projektom. Kot smo izvedeli, je osnutek proračuna težak nekaj več kot tri milijone; še več bo odhodkov, skoraj 3,5 milijona, zaradi privarčevanih 460 tisočakov iz preteklih let. V osnutku zadolževanje za zdaj ni predvideno, a ni rečeno, da tega ne bo. Pred vrati je gradnja kanalizacije, in če bo ministrstvo izdalo odločbo za prejem evropskih sredstev, v tej ali v prihodnji perspektivi, se bo občina morala zadolžiti, je zbranim pojasnil župan. Izvedeli smo še, da je bilo tokratni proračun zelo težko sestaviti, saj trenutno še niso ustvarjeni vsi elementi za njegovo realizacijo (odobritev sredstev kohezijskih skladov EU za projekt visoke cone na Lukovici in gradnjo kanalizacije s čistilno napravo), sicer pa so v njem ohranili prakse iz preteklih let (ohranjajo se različne subvencije, nadstandard v šoli idr.).

Sumina je dodal, da se razmerja na postavkah bistveno ne spreminjajo, saj jih ne nazadnje narekujejo predpisi. Tako kot prejšnja leta je približno tretjina proračuna namenjenega tekočim odhodkom, toliko tudi tekočim transferjem, zadnja tretjina pa ostane za občinske investicije. Največ investicijskih sredstev je v osnutku namenjenih gradnji kanalizacije, gradnji cest (cesta na dragomerško pokopališče in cesta Log–Bevke) in njihovemu vzdrževanju, ureditvi visoke cone na Lukovici, občina naj bi odkupila eno stanovanje nad loškim vrtcem, v zameno za občinsko zemljišče pa naj bi v last dobila dve zdravstveni ordinaciji. Denar so v proračunu namenili še za ureditev katastra na Logu ter za rušenje Zrimškove hiše in ureditev parkirišč. Sicer pa smo izvedeli, da naj bi v končno različico proračuna, ki jo bodo svetniki na mize dobili na decembrski seji, uvrstili še gradnjo vrtca na Logu, sredstva za novi vrtec pa naj bi dobili s prodajo občinskih zemljišč.

O proračunu pa so na zboru spregovorili tudi občani. Ti so kot prioritetni projekt v prihodnjih letih izpostavili gradnjo kanalizacije s čistilno napravo ter postavili kar nekaj vprašanj glede gradnje in financiranja projekta. Občane je zanimalo, kako bo z gradnjo vrtca na Logu in ali se bo nadaljevala plinifikacija občine, pozdravili so načrtovano asfaltiranje ceste, ki pelje na pokopališče v Dragomerju, zanimalo jih je tudi, kako se bo nadaljeval projekt gradnje kolesarskih poti in pločnikov ob regionalni cesti. Občinski upravi so postavili še vprašanja v zvezi s čiščenjem potokov, izrazili skrbi glede pošte na Logu, predlagali lokacije za postavitev novih uličnih svetilk, med drugim izpostavili še problematiko oskrbe z električno energijo, nekateri pa so izrazili tudi nezadovoljstvo z izvajanjem zimske službe. Med drugim smo na svetu slišali tudi mnenje, da naj bo proračun naravnan varčevalno in naj se sredstva ne drobijo, saj jih bomo še kako potrebovali za velike projekte.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!