Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-9°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-8°C | -5°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | -4°C
četrtek, 01.03.2018
-9°C | -3°C
petek, 02.03.2018
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-9°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

1. Mednarodno tekmovanje v škuljanju Log 2014...


ŠPORT

| |
13.10.2014      18:12
A A

1. Mednarodno tekmovanje v škuljanju Log 2014


Prvi konec tedna v oktobru je bil predvsem v znamenju lokalnih volitev. Za nas, loške škuljaše, pa je bil pomemben predvsem zato, ker smo se v soboto udeležili mednarodnega tekmovanja v škuljanju na Hrvaškem, natančneje v Savudriji. Prvič smo se tekmovanja udeležili kot člani ŠD Škulja Barje in pokazali, kaj smo se naučili v treh mesecih treningov. Za prvič smo se odrezali dobro, saj smo osvojili kar nekaj posamičnih zmag, predvsem v kvalifikacijskih tekmah. Od ljudi, ki so vešči te igre, smo prejeli veliko spodbudnih besed in pohval, da smo glede na začetne korake zelo nadarjeni. Eden od primorskih škuljašev je dejal, da si ni mislil, da se bo nekoč škuljalo tudi v deželi žabarjev. No, pa se, in to vedno bolje.


Deli:

Kar nekaj članov društva ima bogate izkušnje z organizacijo raznih prireditev, zato smo se že pred časom odločili, da tudi v naš športni park pripeljemo mojstre te igre. Tako smo dobili ustrezni termin, in v soboto, 11. oktobra, organizirali 1. Mednarodno tekmovanje v škuljanju in metu v tarčo Log 2014. Vabilo smo poslali vsem društvom na Hrvaškem in v Sloveniji. Odzvalo se jih je lepo število iz obeh držav, in sicer je prišla ekipa iz hrvaškega Zagorja, PK Mokrice, iz Istre so prišle ekipe Savudrije, Marčenegle, Pulja, Pinete in Umaga. Iz Slovenije pa so bile poleg domače ekipe še ekipe z Vogrskega, iz Arčonov in Topolšice.

Po pozdravnem nagovoru predstavnika kluba in folklornem nastopu skupine Rožmarin iz Vnanjih Goric je vse tekmovalce in druge goste nagovoril še župan Mladen Sumina, nakar sta skupaj s predsednikom društva Robertom Dominičem s simboličnim metom škulje uradno odprla tekmovanje.

Tekmovalcev je bilo več kot petdeset, tekmovali so v dvojkah. Naši tekmovalci, ki so bili seveda najštevilčnejši, so se dobro postavili po robu starim mačkom tega športa, tako da se je kar nekaj dvojk uvrstilo v izločilne boje. Tam pa se je vendarle pokazalo, da nam še manjka izkušenj z velikih tekmovanj, in morali smo, kljub dobrim igram, priznati premoč gostom, ki so igrali še za razred bolje. Dvajset in več let izkušenj v tem športu je pač podatek, ki pove vse. Prav veselje je gledati te mojstre, s kakšno lahkoto »pokrivajo« balinčka. Vendarle pa se jim nekaj naših igralcev že kar hitro približuje in prav dvema od njih je uspelo priti do tekme za tretje mesto. Po izjemno izenačenem boju sta morala priznati premoč in na koncu osvojila odlično četrto mesto. To sta bila Miran Kumer in Mitja Šebenik. Tretje in drugo mesto sta osvojili ekipi z Vogrskega, pokal za prvo mesto pa je odšel v deželo tartufov, v Marčeneglo. Da pa je ena od nagrad ostala doma, je poskrbel naš Miran Kumer. Še enkrat je dokazal, da se lahko kosa z mojstri, saj je zmagal v metu v tarčo. Nagrade sta skupaj podelila predsednik ŠD Škulja Barje in naš vsem dobro znani sokrajan, Miran Stanovnik, ki si je kljub natrpanemu urniku z veseljem vzel čas za nas.

Član zmagovalne ekipe Armando Fabijančič, ki je tudi predsednik istrske zveze škuljanja (IPS), se je ob podelitvi nagrad v imenu IPS zahvalil ŠD Škulja Barje za odlično izpeljano prvenstvo. Odkrito nam je povedal, da bi nam lahko, glede na videno, v bližnji prihodnosti zaupali celo organizacijo svetovnega prvenstva v škuljanju. Po njegovih besedah imamo namreč zelo dobre pogoje. To pa je seveda izjemna čast za naše mlado društvo.

Na eni strani je to tudi lepa potrditev odličnega dela vseh društev, ki delujemo v ŠP Log in vzorno skrbimo za naš športni park ter njegovo prepoznavnost doma in onkraj državnih meja. Na drugi strani pa se kaže vsa upravičenost občinskih vlaganj v park. Po vseh teh odličnih športnih dogodkih, ki so se v ŠP Log že uresničili, in ob vseh tistih, ki se še bodo, bi veljalo razmisliti o še večjem vlaganju v športni park, saj vendarle še ne deluje na taki ravni, kot si želimo njegovi uporabniki. Že zdavnaj pa smo presegli raven zgolj lokalnega delovanja, zato park potrebuje še kar nekaj izboljšav.

Na koncu še zahvala vsem, ki so nam pomagali pri organizaciji tekmovanja; to so Elbago, d. o. o., Lesnina MG oprema, d. o. o., Občina Log - Dragomer, ŠD Log, Marjan Baša, s. p., Janez Rojc, s. p., LU-MIK Luka Miklavčič, s. p., Avto Merlak, d. o. o., Vahid Nadarevič, s. p., MB oprema, d. o. o., Inštalacije Paščinski, Mizarstvo Žaž, Bergant, Meritel, Mesarstvo Stane Pečko, Bavaria, Automatic servis, Gostilna Pr' Kopač, Halo Pinki, Kašča Pr' Mrlačnik, Ivan Kavnik, Marmor Kavnik, Vinarstvo Janček, Fibernet, Prevozi Pirc, Handmade.


A. S.

Foto: Aleš Sumina in Vesna Lovrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!