Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Propadajoča hiša končno porušena


NOVICE

| |
12.01.2015      15:47
A A

Propadajoča hiša končno porušena


Log, 12. januar 2015 – Izvajalec Euronep eko je porušil propadajočo Darsovo hišo ob regionalki, na Loški cesti 3.


Deli:

Darsova hiša med obema cestama je končno padla. Objekt je z gradbeno mehanizacijo porušilo podjetje Euronep eko, ki je bilo na Darsovem javnem razpisu izbrano za rušenje tega in še štirih objektov ob hitri cesti oziroma avtocesti v Žalcu, na Vranskem, na Lukovici in v Ljubljani. Izvedeli smo, da je bila pogodba za rušenje podpisana prvega decembra, v vrednosti 47.567,80 evra.

Projekt rušitve tega objekta ima dolgo brado. Občinska uprava Občine Log - Dragomer si je več let prizadevala za rušitev, a so se postopki premikali po polžje. Naj spomnimo, da je občina Darsu poslala več dopisov, v katerih ga je pozvala k rekonstrukciji ali odstranitvi objekta, saj je ta zaradi propadanja in rušenja postal nevaren za mimoidoče, poleg tega pa je zmanjševal vizualno kakovost okolja. V prvi fazi so na Darsu proučevali možnosti za prodajo nepremičnine, a se zaradi bližine avtoceste in varovalnega pasu za to niso odločili. Ko je dozorela ideja o rušitvi, se je zapletlo pri lastništvu, saj je bil objekt v zemljiški knjigi še vedno vpisan v korist prejšnjih lastnikov. Po večletnih prizadevanjih so se podlage za prenos lastništva v zemljiški knjigi dokončno uredile leta 2011, na osnovi česar je bil podan predlog za vpis zadnjega 2/3-deleža lastništva v korist RS. Projekt je nato do lanskega leta stal praktično na mrtvi točki, dokler niso lani izdelali dokumentacije in pridobili gradbenega dovoljenja za rušenje.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!