Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Aktivnosti v društvu upokojencev Dragomer - ......


SOSED SOSEDU

| |
26.06.2013      8:08
A A

Aktivnosti v društvu upokojencev Dragomer - Lukovica


V društvu se poskušamo držati delovnega načrta, ki smo ga predstavili na občnem zboru in v naši zgibanki.


Deli:

V pisarni društva enkrat na teden (ob torkih) izvajamo dežurstva, kamor ste vljudno vabljeni, obiskujemo starejše ob rojstnih dnevih, enkrat na mesec (drugi torek v mesecu) pa izvajamo merjenje krvnega tlaka ter krvnega sladkorja. Po dogovoru se udeležujemo športnih dejavnosti, kot je pohodništvo; za vsak pohod se dogovarjamo sproti. Pohod na Rakitno oz. Krim smo zaradi slabega vremena v maju prestavili na poznejši termin – o tem vas bomo pravočasno obvestili.                  

Balinarska sekcija društva upokojencev (moška in ženska ekipa) si zasluži posebno pohvalo, kajti na turnirjih, ki smo se jih udeležili v prvi polovici leta, smo osvojili kar osem pokalov in štiri medalje. Maja smo v počastitev 37. obletnice ustanovitve našega društva in v čast občinskega praznika na domačem igrišču organizirali balinarski turnir, ki se ga je udeležilo osem ekip iz sosednjih občin. Ob tej priložnosti smo na ogled postavili razstavo ročnih del naših članov.

Aprila smo se odpravili na izlet na Primorsko oz. Kras, ki se ga je udeležilo lepo število naših članov. Najprej smo se ustavili v Sežani in si ogledali botanični vrt, v katerem so zastopane lesnate rastline z različnih koncev sveta, ki jih v notranjosti Slovenije redkeje srečamo. Rojstvo parka sega v leto 1848, ko ga je odkupila družina Scaramanga iz Trsta. Ogled vrta je bil za mnoge naše člane novost. Pot smo nadaljevali do Tomaja, kjer smo obiskali lepo oskrbovano rojstno hišo Srečka Kosovela. Prijazna skrbnica te dediščine nam je predstavila Kosovelovo življenje in delo; njegovo poezijo so zaznamovali prevladujoči motivi Krasa z borovci, brinjem in kamnitimi kraškimi hišami. V neposredni bližini smo obiskali tudi pokopališče, kjer je pokopana družina Kosovel. Naslednji postanek smo imeli v kraški vasi Grahovo Brdo, na turistični kmetiji Mahnič, in se udeležili tako imenovane osmice. Lepo so nas sprejeli in nam postregli s svojimi dobrotami; predvsem pršut in teran sta bila vrhunska.

Konec maja smo organizirali izlet po Notranjski oz. Cerknici z okolico, vendar je zaradi slabega vremena in premalo prijav žal odpadel. Junija pa smo se opravili v Oplotnico. V lepem sončnem dnevu smo se iz Dragomerja odpeljali proti Štajerski in prvi postanek je bil na Trojanah. V Tepanjah nas je pričakala skupina iz Društva kmečkih žena. Predstavili so nam lokalno cerkvico, v kateri so zapeli nekaj prelepih ljudskih pesmi, ter nam postregli s svojimi dobrotami. Izlet se je nadaljeval do Cezlaka, naselja na južni strani Pohorja v ozki dolini potoka Oplotniščice. Tu se nahaja kamnolom, v katerem lomijo granodiorit. Gre za edinstveno, edino nahajališče zelenega granita na svetu.  Po tem zanimivem ogledu smo se odpeljali skozi Oplotnico v kraj Prihova. Tam so nas lepo sprejeli člani društva Trta iz Oplotnice ter nam pripravili dobrodošlico z glasbo. Sledilo je pobratenje z izmenjavo daril in pozdravnim govorom. Na tem prijetem popoldnevu ni manjkalo veselega vzdušja, lepih pesmi, glasbe, plesa ter različnih dobrot in žlahtne kapljice. Ob koncu druženja smo društvo Trta povabili na srečanje v Dragomer, ki bo 6. septembra v gasilnem domu.

Julija, natančneje 10. 7., pa organiziramo izlet na Reko - Trsat - Hum. Podrobnejši program izleta vam bomo predstavili ob prijavi, ki bo potekala v torek, 2. julija, četrtek, 4. julija, in torek, 9. julija, v našem kotičku.

Preostale informacije lahko dobite na tel. št. 041 282 992 (Jože). Lepo vabljeni.

 

 

                                                                                                                    Odbor DU

                                                                                                            Dragomer - Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!