Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Plaz Pod Lovrencem: sanacija je nujna


NOVICE

| |
19.09.2013      10:17
A A

Plaz Pod Lovrencem: sanacija je nujna


Plaz Pod Lovrencem v Dragomerju se je sprožil pred tremi leti, ko so Slovenijo prizadele katastrofalne poplave. Stanje na plazu se je v zadnjih letih še poslabšalo, nevarnost še vedno preti dvema objektoma. Občina je pristojno ministrstvo že večkrat opozorila na kritično stanje, a ji do danes še ni odobrilo denarja.


Plaz Pod Lovrencem se je sprožil septembra 2010 (foto: PGD Dragomer - Lukovica, september 2010).
Plaz Pod Lovrencem se je sprožil septembra 2010 (foto: PGD Dragomer - Lukovica, september 2010).
Deli:

Občina Log - Dragomer je znova, že tretjič, izbrala izvajalca sanacije plazu Pod Lovrencem. A pogodbe ni podpisala še z nikomer. Kot so poudarili na občini, plazu ne bodo sanirali, če jim denarja ne bo odobrilo ministrstvo za kmetijstvo in okolje. Občina se namreč zaradi pomanjkanja lastnih virov zadnja leta trudi, da bi pridobila državna sredstva.

Stanje je resno, so nam pojasnili na občini, saj sta še vedno potencialno ogrožena dva objekta in občinska cesta. V nevarnosti je predvsem spodnji objekt, ki ga ogroža plitvi in globoki plaz, medtem ko zgornji objekt ogroža predvsem drsina, ki ima odlomni rob na sredini dvorišča. "Zaradi znatnih premikov plazine obstaja velika verjetnost zdrsa gmote plazu, posledično pa seveda tudi ogroženosti objekta. Ogrožena so življenja ljudi, ki prebivajo v obeh nepremičninah, saj se lahko zgodi zdrs celotnega objekta, kar na mestu ugotavljajo tudi strokovnjaki, ki so pripravljali projektno dokumentacijo sanacije plazu," so povedali na občinski upravi. Še več, stanje se ob vsakem izdatnejšem deževju poslabša. "S projektantom smo si ogledali trenutno stanje plazu in od zadnjega ogleda, ki smo ga izvedli pred pol leta, so vidne dodatne razpoke na terenu,"  je dodal Jure Jančič iz občinske uprave.

Občina je izvajalca sanacije izbrala, zdaj znova čaka na odločbo o odobritvi sredstev. Če bodo tokrat uspešni, bo izbrani izvajalec zgradil skoraj sto metrov dolgo kamnito zložbo oziroma škarpo, del sanacije pa bo tudi postavitev armiranobetonskih pilotov. Vrednost sanacije je 117 tisoč evrov brez DDV.


V. E.

Foto: PGD Dragomer - Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!