Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prvaki Notranjske regije


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
12.10.2015      14:04
A A

Prvaki Notranjske regije


Redne mesečne vaje se nadaljujejo. Tekmovanje članov in članic na Drenovem Griču je bilo zelo uspešno za moško člansko ekipo A, ki se je uvrstila na regijsko tekmovanje in zmagala. Otroci so uživali na dnevu odprtih vrat.


Deli:

Tretji petek v septembru smo člani prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Log izvedli redno mesečno vajo. Tema vaje so bile črpalke, ki jih imamo gasilci. Pogovarjali smo se o njihovi uporabi in si ogledali kako delujejo. Zadnjo soboto v septembru se je na Drenovem Griču odvijalo člansko tekmovanje gasilk in gasilcev za pokal Gasilske zveze Vrhnika, že 14. pa je potekalo člansko tekmovanje za pokal PGD Drenov Grič - Lesno Brdo. Iz našega društva sta se tekmovanja udeležili dve ekipi. Naša ženska članska B-ekipa je dosegla 4., moška članska A-ekipa pa 3. mesto in se uvrstila na regijsko tekmovanje. Regijsko tekmovanje gasilk in gasilcev Notranjske regije je potekalo 3. oktobra na Rakeku. Naša članska A-ekipa je vajo odlično izvedla in zato dosegla prvo mesto. S to zmago so se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo naslednje leto. Istega dne je bil v našem gasilskem domu Dan odprtih vrat. Delali smo vozle in se učili o prvi pomoči. Otroci so najbolj uživali ob zbijanju tarče z vodo oz. vaji z vedrovko. Veliko radovednih pogledov pa se je zbiralo ob vratih, izpod katerih se je vil dim. Obiskovalci so s termokamero gledali v prostor in iskali t. i. vroče točke. 
Vsi, ki bi se radi poučili o nudenju prve pomoči, se lahko obrnete na naše gasilce reševalce oz. bolničarje. Ti se dobivajo vsak drugi četrtek v mesecu v prostorih PGD Log. 

Zahvalili bi se radi vsem, ki ste nas obiskali ob Dnevu odprtih vrat. Upamo, da se še kdaj vidimo ob kakšni podobni priložnosti. Radi pa bi tudi čestitali fantom za osvojeno prvo mesto in uvrstitev na državno tekmovanje.


Z gasilskim pozdravom na pomoč,

PGD Dragomer - Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!