Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Revija Kosec - da čas ne izbriše spominov


KULTURA

| |
11.01.2016      16:05
A A

Revija Kosec - da čas ne izbriše spominovDeli:

Pot od prve zamisli do prihoda druge številke novega glasila, ki je poimenovano po redki ptici z barjanskih travnikov, po kateri nosi ime tudi naše kulturno društvo, je trajala leto dni. Da bogastvo zgodovine, običajev in drugih dogodkov s področja kulture ne bi tonilo v pozabo, smo si zadali nalogo, da bomo v novi izdaji dokumentirali prav to: zgodovino kulture in kulturno dediščino na našem območju. Čeprav ne debela, je nova številka revije Kosec izjemno bogata. V njej lahko najdete kratek pregled zgodovine Loga, Dragomerja in Lukovice od prvih omemb krajev v zgodovinskih knjigah, zanimivosti iz družbenega življenja v naših krajih, članek o načinih obveščanja med krajani itd. Pogovarjali pa smo se tudi s krajanom, ki je zagotovo dal velik pečat kulturi v našem okraju, zborovodjem Jožetom Jesenovcem. Treba je poudariti, da je revija polna pristnega fotografskega gradiva, ki so ga avtorji zbrali prav za ta namen in je (večinoma) objavljeno prvič.
Upamo, da vam je nova številka revije Kosec s podnaslovom Da čas ne izbriše spominov, ki ste jo dobili z Našim časopisom, všeč, in ste jo z veseljem prebrali. Le tako je dosegla svoj namen. Po prvih odzivih, o čemer pričajo telefonski klici in srečanja s krajani, ki nas poznajo, pa je revija dobra in vsekakor vredna branja, kar nas veseli.
Vsi, ki smo sodelovali pri njenem nastanku, smo se veliko naučili. Na tem mestu bi se še enkrat zahvalila vsem, ki so bili del kreativnega procesa. Hvala za mnenja, predloge in kritike, prispevke in zaupanje. Veseli pa bomo tudi vaših pohval in kritik na FB-strani KUD Kosec – sprejeli jih bomo kot spodbudo za še boljše delo.

Anica Vengust, KUD KOSEC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!