Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izvajalca gradnje protihrupnih ograj še niso ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
11.02.2013      18:26
1
A A

Izvajalca gradnje protihrupnih ograj še niso izbrali


Dars je ponudbe za gradnjo protihrupnih ograj na avtocestnem odseku Brezovica–Vrhnika začel zbirati že junija, a izvajalec po sedmih mesecih še kar ni izbran. Zapletlo se je zaradi dveh zahtevkov za revizijo postopka oddaje javnega naročila. Kdaj naj bi se gradnja začela, nam na Darsu niso povedali.


Deli:

Eden od večjih in dražjih Darsovih projektov v letošnjem letu je gradnja protihrupne zaščite na odsekih Brezovica–Vrhnika, Malence–Šmarje - Sap, Unec–Postojna in Dramlje–Celje–Arja vas. Levji delež sredstev bo prispevala Evropa, in sicer kar dve tretjini od 61 milijonov evrov, kolikor naj bi skupaj odšteli za postavitev protihrupne zaščite na omenjenih odsekih. Na prvih treh odsekih naj bi protihrupne ograje stale že letos, a glede na vse zaplete nam na Darsu niso odgovorili, kdaj naj bi jih začeli graditi.

 

Dars je namreč že junija začel izbirati izvajalca za gradnjo protihrupne zaščite na avtocesti med Brezovico in Vrhniko. Dobili so šest ponudb, ki jih je pregledala strokovna komisija, sledili so popravki ponudb, kar je tudi eden izmed razlogov za dolgo izbiranje izvajalca, nato pa je izbiro podaljšala še revizija. "Postopek še ni pravnomočno sklenjen – v reševanju sta dva zahtevka za revizijo postopka oddaje navedenega javnega naročila," je decembra povedal Marjan Koler iz Darsove službe za komuniciranje. Revizija sredi februarja, ko smo na Dars poslali vprašanje, zakaj postopki tečejo tako dolgo, še ni bila zaključena. "Sredi prejšnjega tedna (od 4. do 9. februarja, op. a.) smo s strani Državne revizijske komisije prejeli obvestilo, da podaljšujejo rok za odločitev; podaljšanje roka za odločitev je v skladu s področnim zakonom. Državna revizijska komisija lahko rok za odločitev o zahtevku podaljša za dodatnih 15 delovnih dni," je pojasnil Koler. Kar pomeni, da naj bi bila revizija rešena do izida Našega časopisa.

 

Ko se bo gradnja končala, naj bi stanovalce med Brezovico in Vrhniko pred hrupom ščitilo 11 novih ograj v skupni dolžini 7.598 metrov. Postavljati jih naj bi začeli tik pred nadvozom Lukovica v smeri Vrhnike. Na Darsu bodo za gradnjo protihrupnih ograj na vseh štirih avtocestnih odsekih iz kohezijskega sklada dobili 41.972.660 evrov, 20 milijonov pa bo odštel še Dars. Na vseh omenjenih avtocestnih odsekih naj bi letos in prihodnje leto postavili dobrih 31 kilometrov ograj na površini skoraj 141.000 kvadratnih metrov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Maja Michelle Zorc
Maja Michelle Zorc Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni!

Najprej smo se veselili novice, da je Dars d.d. objavil javno naročilo za protihrupne ograje na avtocestnem odseku Brezovica-Vrhnika. Potem pa smo bili nekateri neprijetno presenečeni, da protihrupne ograje ne bodo dobili vsi prebivalci Lukovice, ki živijo ob avtocesti Brezovica - Vrhnika.
Ograjo bodo namreč začeli graditi tik pred nadvozom Lukovica v smeri Vrhnike.
In bomo spet nezaščiteni ostali prebivalci Lukovice.

Pisali smo na Dars d.d., kjer pa so odgovorili: "....ograja je skrajšana zgolj na tistem delu, na katerem bi zaradi predvidenih ureditev v okviru izgradnje priključka sicer ob izgradnji le-tega bilo potrebno njeno rušenje, kar ne bi bilo racionalno".

S tem se težko sprijaznimo zaradi dveh bistvenih razlogov, in sicer:
Prvič zaradi finančne situacije križišča in s tem tudi priključka še naslednjih 30 let ne bo, in krajani bomo še naprej živeli v nemogočih razmerah.
Drugič pa križišče oz. priključek sploh ne pride v ta del najbolj ogroženih hiš.


Lep zimski pozdrav.
Marina24.02.2013 ob 18:16:18 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran