Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Rafael Samec razstavljal na avstrijskem ......


KULTURA

| |
11.05.2013      13:10
A A

Rafael Samec razstavljal na avstrijskem Koroškem


Naš občan Rafael Samec, umetnik, ki ustvarja z voskom in parafinom, in Tanja Prušnik, zamejska slikarka iz avstrijske Koroške, sta v Kulturnem centru k&k v Šentjanžu v Rožu med 8. marcem in 20. aprilom pripravila odmevno razstavo "vo.da­_ was.er".


Z leve: Mladen Sumina, Rolf Holub, Rafael Samec, Tanja Prušnik, dr. Peter Kaiser in dr. Gustav Brumnik
Z leve: Mladen Sumina, Rolf Holub, Rafael Samec, Tanja Prušnik, dr. Peter Kaiser in dr. Gustav Brumnik
Deli:

Tako kot odprtja s kulturnim programom se je tudi zaključka razstave udeležilo nekaj deset obiskovalcev in gostov iz Slovenije in Koroške. Med njimi so bili dr. Peter Kaiser, koroški deželni glavar, Rolf Holub, predsednik Zelenih Koroške in deželni svetnik, ter Mladen Sumina, župan Občine Log - Dragomer. Zaključno prireditev je vodil dr. Gustav Brumnik, predsednik Slovenske prosvetne zveze na Koroškem. Krajša nagovora sta imela deželni glavar in log-dragomerški župan. Dr. Kaiser je v čustvenem nagovoru izrazil zadovoljstvo ob tem kulturnem izzivu, izpostavil je pomen zavedanja slovenskih korenin in potrebo po spominu na hude stvari, ki so se dogajale slovenskim ljudem na Koroškem. Župan Sumina je v nekaj stavkih predstavil Občino Log - Dragomer in izrazil zadovoljstvo, da se v Sloveniji priznan umetnik predstavlja v zamejstvu. Obema umetnikoma je izrekel zahvalo za soavtorstvo razstave. Zahvalil se je tudi Kulturnemu centru k&k za organizacijo razstave, njegovi poslovodkinji Trudi Wieser-Moschitz pa je izročil priložnostno darilo, knjigo Ljubljansko barje. Skozi razstavo je obiskovalce in goste popeljala umetnostna kritičarka Ana Stefaner. Sledilo je prijetno druženje ob domačih dobrotah.


Besedilo in fotografije: Mojca Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!